Dlouhý, temný čas svačiny duše (Douglas Adams)

Dlouhý temný čas svačiny dušeHolistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho je připravena opět zachránit vaši duši.

Druhý, ještě podivnější případ soukromého detektiva Dirka Gentlyho, ale stejně napínavý a stejně zábavný jako záhada zbloudilého ducha, mnicha Elektromnicha z prvního dílu (Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho).
Všechno začíná tím, že Kate Schechterová stojí u odbavovací přepážky na londýnském letišti Heathrow a chce letět do Norska. Poté, co tato přepážka proletí střechou letiště, ocitá se Kate v nemocnici. Zatímco Kate přemýšlí, zda to celé nezpůsobil podivný muž z letiště, který chtěl také cestovat do Norska (bez letenky, bez peněz a bez pasu), je soukromý detektiv Dirk Gently na cestě ke svému klientovi. Klienta nalezne již mrtvého a dle výsledku vyšetřování policie se jedná o sebevraždu. Díky neuvěřitelným náhodám (protože všechno souvisí se vším) se Kate a Dirk setkají a jsou na stopě důvodu výbuchu na letišti a smrti Gentlyho klienta.
Od autora Stopařova průvodce Galaxií nelze čekat, že napíše klasický detektivní román. Douglas Adams opět nabízí příběh, který je plný neuvěřitelných příhod, absurdních situací a anglického humoru.
Originál: The Long Dark Tea-time of the Soul
Překlad: Jana Hollanová
Vydalo nakladatelství Argo, 2004

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA