Frank Tallis

*1. září 1958 Velká Británie

Britský psycholog a psychoterapeut píše nejen literaturu faktu, ale i historické detektivky z období počátků psychoanalýzy…

Klinický psycholog, vyučoval na londýnském King´s college. Napsal přes 30 odborných článků, učebnici o obsedantně-kompulzivní poruše, 4 knihy o psychologii pro laické čtenáře. Česky vyšel i jeho psycho-horor Brány pekel (Baronet, 2013).

Foto: franktallis.com

Do širšího čtenářského povědomí se dostal díky své historické sérii detektivek z prostředí Vídně konce 19. století. Uprostřed hudebních salonů, kaváren, soirée a počátků psychoanalýzy vyšetřuje inspektor Oskar Rheinhardt za pomoci svého přítele doktora Maxe Liebermanna, studenta metod Sigmunda Freuda. V těchto knihách se prý snoubí viktoriánská detektivka s freudovskou případovou studií.

Série se dostala do nominací na Ellis Peters historical Dagger, překládá se do 14 jazyků. Od roku 2019 běží v televizi minisérie v britsko-rakouské koprodukci s názvem Vienna Blood. První díl knižní série vychází česky v nakladatelství Portál, kde vyšla autorovi i populárně naučná kniha Posedlost láskou (Portál, 2019).

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.franktallis.com/

VYŠLO ČESKY ::

Oskar Rheinhardt, Max Liebermann

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA