Simon Beckett

* 20. dubna 1960 Sheffield, Velká Británie

Simon Beckett Chladný popelV Německu a Skandinávii autora milují, v rodné Británii ho teprve objevují…

Vystudoval anglický jazyk a předtím, než nastoupil do novin, učil angličtinu ve Španělsku (a hrál na perkuse v několika neznámých kapelách). Od 90. let pracoval pro nejrůznější periodika včetně The Times a The Daily Telegraph. Souběžně s tím napsal čtyři psychologické romány, které ale moc velký zájem nevzbudily.
Průlom nastal až s exkurzí v americkém antropologickém výzkumném centru, familiárně nazývaném Farma mrtvol, kterou vede uznávaný odborník doktor Bill Bass (mj. i spoluautor forenzních detektivek pod pseudonymem Jefferson Bass). Inspirován místem, kde jsou poházeny mrtvoly k určení vlivu přírody na rozklad těla, dal se Simon Beckett do psaní detektivky s forenzním antropologem Davidem Hunterem v hlavní úloze. A úspěch to byl ohromný.
První kniha se dostala do užší nominace na prestižní  cenu Duncan Lawrie Dagger a prodala se do 29 jazykových mutací. Povzbuzen odezvou se autor vrátil k postavě Davida Huntera a série má nyní již čtyři díly – které trhají žebříčky prodejnosti obzvlášť v Německu a ve Skandinávii.

Autor stále žije s rodinou v Sheffieldu a v poslední době se pustil do samostatného psychothrilleru z izolované francouzské farmy, která může být jak úkrytem, tak i vězením… Viz nejnovější román Stone Bruises.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.simonbeckett.com

VYŠLO ČESKY ::

David Hunter

  • Chemie smrti (The Chemistry of Death, 2006; Knižní klub, 2010)
  • Chladný popel (Written in Bone, 2007; Knižní klub, 2013) PŘIPRAVUJEME RECENZI 
  • (Whispers of the Dead, 2009)
  • Volání hrobu (The Calling of the Grave, 2010; Nejlepší světové čtení, 2012)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA