Silvana Giacobini

Italská novinářka, spisovatelka, celebrita…

Znám tvé tajemstvíJako pravá dáma mlží o svém věku, různé zdroje uvádějí různá data. Každopádně v žurnalistice začínala v 70. letech a velmi brzy postupovala po kariérním žebříčku vzhůru. Vystřídala řadu vedoucích postů v oblíbených magazínech, některé z nich sama založila. Vyzpovídala v nich řadu osobností, politiků i celebrit. Nyní už má sama autorka punc celebrity, o které píší bulvární magazíny.
V 90. letech se pustila na literární pole, napsala romány (a scénáře k filmovému zpracování svých knih), sbírku poezie, soubor příběhů slavných osobností, krátkou novelu o princezně Dianě, nejnověji biografii Sophie Lorenové. Také stvořila hlavní hrdinku Chiaru Bonettiovou, televizní reportérku ve dvou detektivních románech, které u nás vydává nakladatelství Metafora. (V příštím roce vyjde druhá kniha s názvem Znám tvé tajemství.)
Coby odborník na módu a styl hostovala v řadě italských televizních pořadů, posléze sama vedla vlastní program ze světa showbusinessu. V italském světě celebrit platí za jednu z předních hvězd, které se účastní velkolepých charitativních akcí monackého knížete apod.

VYŠLO ČESKY ::

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA