Signál (Patrick Lee)

Superhrdina Sam Dryden se vrací v dalším thrilleru, který pro sci-fi prvky zamotá knihkupcům hlavu: kam ho dát?

SignalSam Dryden, bývalý příslušník speciálních jednotek, se už v předchozím románu Na útěku připletl k technologii, která předběhla vývoj o spoustu let. A stejné to bude i tady. Půjde tu o zběsilý souboj s časem, protože čas bude to hlavní, co chtějí padouchové ovládnout.

Najdete tu vše potřebné, co může komerční thriller nabídnout: neprůstřelného hrdinu, bezcitné zabijáky, podzemní organizaci s rozsáhlou sítí spících agentů, agentku FBI odhodlanou přijít celé věci na kloub, i spoustu vedlejších postav, představených jen proto, aby vzápětí zemřeli. Autor ale dokáže tenhle koktejl všeobecně známých a oblíbených motivů namíchat tak, že vám budou připadat neokoukané a nové, jako by je právě teď vymyslel.

Signál patří k těm knihám, které zhltnete na posezení a jediné, co si z něj budete pamatovat za týden, bude, že se fakt dobře četl. Ale pod tím nánosem adrenalinových honiček autor dokázal skrýt (hodně hluboko) i klasické varování před zneužitím vědy ve prospěch zla. Nabízí vlastně dost smutnou otázku: co se to s lidmi děje, že i úžasné zázraky převrátí v něco strašného?

Ale filozofovat budete moci až dlouho po dočtení románu – až se tepová frekvence vyvolaná adrenalinem konečně usadí…

Originál: Signal, 2015
Překlad: Jindřich Manďák
Vydal: Vyšehrad, 2015
272 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA