Shari Lapena

Kanadská autorka mezinárodního bestselleru je bývalá právnička a učitelka…

I když chtěla být spisovatelkou už odmala, vystudovala práva, aby uměla něco praktičtějšího. Právo ji však nenaplňovalo, tak se vrátila na univerzitu a dostudovala pedagogiku. Pak zůstala doma s dětmi a konečně měla čas na psaní.

První dvě knihy byly humoristické a získala za ně velmi příznivé kritiky, dostala se i do užšího výběru pro různá ocenění. Pak však chtěla změnit žánr a konečně se vrhla na svůj oblíbený thriller. S debutem se trefila do obliby „domestic noir” tedy zla v domácím prostředí, nebezpečí ukrytého v útulném předměstí. Práva se prodala do 20 zemí světa a stal se z něj mezinárodní hit.

Fenomenální úspěch první knihy přinesl autorce obrovskou popularitu a také velké očekávání čtenářů. Pod stresem proto dlouho nemohla přijít na správný příběh pro druhý román. Inspirací jí nakonec byl vlastní domek na venkově, který jezdí renovovat – co když už ani váš bezpečný přístav neskýtá útočiště? Román Stranger in the House (Někdo cizí v domě) rozjíždí svou mezinárodní jízdu a podle ohlasů bude stejně strhující jako první kniha…

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.sharilapena.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Manželé odvedle (The Couple Next Door, 2016; Knižní klub, 2017)
  • Někdo cizí v domě (A Stranger in the House, 2017; Knižní klub, 2018) NOVINKA
Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA