J. A. Konrath

Vyšlo česky I Odkazy

BIOGRAFIE ::
Celým jménem je Joseph Andrew, ale nikdo mu neřekne jinak než Joe. Absolvoval Columbia College a nyní žije se svou ženou, třemi dětmi a jezevčíkem v Chicagu, kam také zasadil děje svých knih a povídek.

Začínal jako asistent sládka v minipivovaru, psaní si zkoušel při scénářích pro televize, hrával improvizační komedie, kterýžto kumšt teď uplatňuje na konferencích detektivkářských spisovatelů, kde je vždy hvězdou pódia. A také krátkou dobu pracoval jako barman, což bylo nejspíš impulzem pro názvy jeho detektivní série. Jsou totiž pojmenovány podle autorových oblíbených koktejlů…

Vždycky toužil napsat vtipnou detektivku na způsob Janet Evanovich, a zároveň mrazivý thriller jako píše James Patterson. A tak vznikla jeho krimiřada, kombinující obé. Hlavní hrdinkou je poručík chicagské policie Jacqueline „Jack“ Danielsová. Policistka, které se kvůli své práci rozpadlo manželství, trpí nespavostí a díky svému jménu má bohatou zásobu tohoto pitiva od rádobyvtipných známých.

Joea se často lidé ptají, kde bere takové nechutné detaily svých vražd, a je to prosté – jeho bratr totiž pracuje v pohřebním ústavu, takže má spoustu zajímavých podrobností o smrti z první ruky. Autor píše také krátké povídky do časopisů Elleryho Queena, Alfreda Hitchocka nebo na své webové stránky. Hlavními hrdiny povídek jsou většinou postavy ze série Jack Danielsové.

VYŠLO ČESKY :: 

  • Bloody Mary (překlad Monika Vosková, BBart, 2006)
  • Koktejl smrti (BB art, 2007)
  • Whisky s ledem (orig. Whiskey sour, překl. M. Vosková, BBart, 2006)

ODKAZY ::
Oficiální stránka: www.joekonrath.com

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA