Sam Llewellyn

Sam Llewellyn se narodil roku 1948 v Trescu, třicet mil západně od Land’s Endu, nejvzdálenějšího místa na jihozápadě Británie, kde jeho rodina žila více jak 170 let. Vyrůstal mezi pobřežními cestami a mořem v Severním Norfolku.

Poté co se mu dostalo v Británii nejlepšího možného vzdělání, se oženil s kanadskou autorkou dětských knih Karen Wallace a odstěhovali se do Toronta. Právě tady mu večerní závody jachet v přístavu daly nový smysl života a prosvětlily jeho pochmurnou duši. Rozlehlá vodní hladina jezera Lake Huron zlákala Llewellynovi k plavbě nahoru podél pobřeží, jen ve starém člunu a se stanem. Poté co strávili několik let ve skalách u jezera, na Toronto téměř zapomněli, a přestěhovali se k ústí řeky Blackwater v Irsku, kde byli vlastníky rybářské licence na krátkou, ale velice vzrušující dobu.

Po dalších dvacet let žili na středověké farmě v Herefordshiru, nejdivočejším a nejkrásnějším koutu Anglie, se dvěma syny, rozlehlou zahradou a několika loděmi v různém stádiu rozpadu. Každý rok se Sam vydal na několik měsíců na plavbu po moři, odkud čerpal náměty pro své novely. Plavil se téměř po všech koutech, od Turecka až po Baltické moře, v Maine, v Indii nebo v severozápadním Pacifiku. Jako vtip pak působí fakt, že byl pronásledován piráty na Filipínách, přeplavil Tichý oceán na zrezivělé nákladní lodi a vesloval ze severního Walesu do Londýna. Pro vlastní potěšení pořádá každý rok výlet k západnímu pobřeží Skotska, kde se na malé otevřené loďce plaví mezi velrybami.

Kromě plachtění věnuje většinu svého času psaní románů, které dělí na námořní thrillery (napsal zhruba 8 titulů), knihy pro děti (12 titulů) a novely (6 titulů). Kromě toho napsal čtyři autobiografické knihy a je také přispěvatelem do několika periodik (London Times, Daily Telegraph, Independent a do odborných časopisů jako Practical Boat Owner, Yachting Monthly, Classic Boat a magazín Sailing). Do mnoha knih začlenil pochopitelně své osobní prožitky.

Více informací na:
http://www.fantasticfiction.co.uk/l/sam-llewellyn/

VYŠLO ČESKY ::

  • Krvavý pomeranč (Blood Orange, překlad Vladimír Svoboda, Olympia, 1993)
  • Smrtelná sázka (Death Roll, ing. Marie Tomková, Saga, 1996)
  • Krvavý uzel (Blood Knot, Jaroslav Hořejší, Praha, 1995)
  • Úderná jednotka z Navaronne (Richard Podaný, Knižní klub, 1999)
  • Mrtvé oči (Deadeye, Saga, 1997)

ODKAZY ::
Oficiální stránka autora: http://www.samllewellyn.com/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Richard Spitzer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA