Řezníkův chlapec (Thomas Perry)

Thomas Perry Řezníkův chlapecZabiják pracující pro mafii má provést vraždu odboráře a senátora a zinkasovat pořádný balík peněz v Las Vegas. Náhodou ho ale na ulici přepadnou a náš muž, který je pokračovatelem řezníka Eddieho, z této potyčky vyvázne s potlučeným obličejem. To ovšem vyvolá znepokojení mezi mafiány a „řezníkův chlapec“ zjišťuje, že pokud chce, přežít, měl by se pokud možno co nejrychleji ztratit.

Mladá analytička ministerstva spravedlnosti, Elizabeth, je poprvé nasazena do terénu na akci, která vypadá na první pohled takřka neškodně, jenže při dalším zločinu zjišťuje, že oba činy mají společný rys. Zatímco FBI a ministerstvo spravedlnosti při vyšetřování vraždy odboráře a vraždy senátora tápe, kdo by asi tak mohl být pachatelem, dochází k dalším vraždám.

V průběhu četby zjišťujete, že do jisté míry „řezníkovu chlapci“ fandíte. Je to člověk, který zabíjení provádí stejným způsobem jako prodává housky. Snaží se co nejlépe splnit svůj úkol, aby zase obdržel další zakázku. Ve svém oboru patří mezi nejlepší. Nyní se ocitá v kůži štvané zvěře a otázkou je, kdo ho chytí dřív. Jestli mafie nebo tým policie s Elizabeth. Nebo že by tu byla jiná možnost? Zajímavé je i sledování myšlenkových pochodů našeho zločince, neustálé vzpomínky se spoustami rad jak přežít, od jeho učitele Edieho. A když je na „řezníkova chlapce“ uspořádán hon, i on má řádný strach.
Perryho prvotina obdržela v roce 1983 právem cenu Edgar. Šlape v horečném tempu a nebrzdí ji ani Elizabetina postava, která spíše pracuje s tištěnými údaji, než že by se za vrahem honila po ulicích. Úplným bonbonkem je posledních pár stránek. Vážně chutné!

Originál: The Butcher´s Boy vydaný nakladatelstvím The Berkley Publishing Group, 1983
Přeložil: Václav G. Šabata
Vydalo nakladatelství Doplněk, 1994
V edici Dobrý konec
271 stran, ISBN 80-85765-33-0

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA