Tanec smrti (Douglas Preston, Lincoln Child)

A je to tady. Finální střetnutí s Diogenem (kdo četl předchozí knihy, pochopí, kdo je nečetl, ať tak neprodleně učiní, protože jinak se chytat nebude.)

Tenhle díl série je hodně výjimečný, tentokrát není tak úplně v popředí Pendergast – tady tahá za nitky bezcitný psychopat, kterého chce zvláštní agent FBI zastavit. Jenže Diogenes není žádné ořezávátko a na přípravu svých zločinů měl spoustu let… Díky němu tak ale můžeme vzácně nahlédnout do Pendergastovy nejasné minulosti, a jako třešinka pro věrné čtenáře se tu objeví celá plejáda starých známých z předchozích dílů, D´Agostou počínaje a Margo Greenovou konče. Bohužel, někteří se vracejí na scénu jen proto, aby se nechali zavraždit. (To byl docela šok, stává se nebezpečným mít v téhle sérii nějaké oblíbené vedlejší postavy… ačkoli tím víc se také zvyšuje napětí, kdy čtenář trne, zda ta jeho oblíbená postava přežije další stránku…) Situace se komplikuje, vztahy vyhrocují, atmosféra houstne a napětí vzrůstá – přesně jak to má být u správného thrilleru, a speciálně v této sérii.

Nebudu zastírat, že tato řada patří k mým oblíbeným a na tenhle díl jsem se hodně těšila. Měl všechno, co mít měl, až na jedno – uzavření případu. Takže… pokračování příště. Paráda!

Originál: Dance of Death
Překlad: Věroslava Ončáková
Vydal: BB art, 2006

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA