Raymond Khoury

* 1960 Bejrút, Libanon

Raymond Khoury Ďáblův elixírBestsellerový autor napínavých thrillerů ze soudku „spekulativní historie“ – románů s alternativními výklady dějinných událostí, podanými strhujícím způsobem…

Z rodného Libanonu se přestěhoval s rodinou do amerického státu New York začátkem občanské války roku 1975, přesto však vystudoval v Bejrútu architekturu. Té se však věnoval jen pár let v Londýně, než ve Francii vystudoval obchodní správu a dál se věnoval už jen finančnictví.
K psaní se dostal náhodou. Pomáhal známému prosadit námět na film do Hollywoodu, a aby měl scénárista jasnější představu, napsal pro něj vlastní náčrt. Když si ho ale přečetl onen známý, rozhodl se, že profesionálního scénáristu nepotřebují a že scénář napíše Khoury sám. Jeho první dva scénáře se dokonce dostaly do nominace v rámci Fullbright Fellowship. Od té doby pracoval jako scénárista v Londýně i v Los Angeles, je podepsán pod úspěšnými britskými seriály MI5 (orig. Spooks) nebo Waking the Dead.
Po úspěchu své knižní prvotiny Last Templar (která byla původně rozsáhlým scénářem) se nyní soustředí především na literaturu. Jeho dobrodružné thrillery jsou kombinací vědy, náboženství, historie a politiky a dočkaly se mnoha překladů po celém světě. Díky Poslednímu templáři se také Khoury seznámil se svým americkým protějškem Stevem Berrym, kterému ve stejné době vycházel také thriller o templářích – Templářské dědictví. Protože však každá z knih vznikala jindy, jinde a za jiných okolností, jsou z obou autorů přátelé.
Khouryho Poslední templář byl v letošním roce 2009 natočen jako dvoudílná televizní minisérie.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.raymondkhoury.com

VYŠLO ČESKY ::

Sean Reilly

  • Poslední templář (Last Templar, Domino, 2006)
  • Spása templářů (The Templar Salvation, 2010; Domino, 2011)
  • Ďáblův elixír (The Devil’s Elixir, 2011; Domino, 2012)
  • Rasputinův stín (Rasputin’s Shadow, Domino, 2014, přel.: Hana Pernicová)
  • Koncová hra (Domino, 2016) NOVINKA

Samostatné

  • Svatyně (The Sanctuary, Domino, 2007)
  • Znamení (The Sign, Domino, 2009)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA