Zlodějka příběhů (Michaela Klevisová)
Michaela Klevisová Zlodějka příběhůPo velmi úspěšné prvotině Kroky vraha odměněné Cenou Jiřího Marka se autorka Michaela Klevisová opět vrací s případem pro inspektora Josefa Bergmana a jeho kolegy. Novinka má název Zlodějka příběhů.

Ti, kdo četli prvotinu, již tuší, že sice se bude jednat o další vyšetřování zločinu, hlavní roli tu ale budou hrát mezilidské vztahy a pestré životní osudy.
Příběh opět začíná prologem z minulosti, který nenechá na pochybách, že bude následovat záhada. Hned první věta z následné kapitoly: „V bazénu už zase plavaly mrtvé myši,“ hází další vějičku, aby vás lapila do sítí příběhu.
Život šéfky televizního scénáristického týmu Anny Valentové se zdá být na první pohled naprosto úžasný a bezchybný. Skvělá kariéra, šikovná dcera – momentálně na škole v Londýně. Možná je všechno jinak a zasvěcení vědí své. A nejen ti. Zdá se, že kdosi objevil Annino tajemství a hodlá jí připravit řádně nepříjemné chvíle.
Svižný detektivní román spojuje postava Anniny dlouholeté kamarádky Ester – jedné z těch žen, které svá tajemství svěřují deníkům. Co se stane, když se deníky dostanou do cizích rukou. A co vlastně všechno unese přátelství? Nakolik je možno manipulovat s lidmi?
Vedle neobyčejně obyčejných životních situací, které jsou člověku velmi blízké, rozplétá inspektor Bergman propletenec kamarádských, mileneckých a kolegiálních vztahů, aby vyšetřil vraždu. Těch co by měli motiv je spousta. Vlastně téměř všichni. Jenže kdo čin skutečně spáchal?
Kroky vraha jsou velmi skvělou knihou od začátku až do bonbónku na konci, a tak mě zajímalo, jak se autorka „vyrovná“ s druhým titulem. Závěr? I když osobně považuji Zlodějku příběhů za nepatrně horší než prvotinu, zaujala mě obzvlášť první polovina knihy krásným a barvitým jazykem. V závěrečné části jako by příběh trochu ztrácel svou tajemnost. Ale nejspíš je to způsobeno „rozmlsaností“ ze četby Kroků vraha. Michaela Klevisová umí lehce připoutat čtenáře k příběhu, navodit tajemnou atmosféru plnou nejistot a očekávání a bez problémů udržet pozornost až do závěru knihy.
Vydalo nakladatelství Motto, 2009
296 stran
www.motto.cz
Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.