Radiotip: Gilbert Keith Chesterton, Ďáblův jícen

Opět jsme zapátrali v našem archívu a vytáhli informaci o rozhlasové adaptaci detektivky Gilberta Keitha Chestertona: Ďáblův jícen. Tentokrát si ji budete moci poslechnout na Dvojce Českého rozhlasu v neděli, 20. dubna 2014 ve 20:00 hodin v rámci pořadu Rozhlasová hra.

Že detektivní dílo Gilberta Keitha Chestertona nejsou jen příběhy s otcem Brownem, si budete moci ověřit v příběhu s názvem Ďáblův jícen, který napsal Jiří Strnad podle detektivní povídky ze sbírky Muž, který věděl příliš mnoho.
Hlavní „pátrači“ – lékař John Fischer a policejní komisař Denham budou muset v příběhu odehrávajícím se těsně po první světové válce zjistit, kdo zabil brigádního generála Garnetta, jehož tělo bylo nalezeno v šachtě starověkého dolu zvaného Bezedný jícen ďábla.

Překlad a dramatizace Jiří Strnad. Hudba Petr Mandel. Dramaturgie Jana Paterová. Režie Vlado Rusko. Osoby a obsazení: John Fisher (Jiří Ornest), Denham, policejní komisař (Ladislav Frej), Travers (Jiří Štěpnička), generál Garnett (Josef Somr), lady Elizabeth (Simona Postlerová), Boyle (Michal Zelenka), Said (Svatopluk Schuller), plukovník (Petr Křiváček), důstojník (Tomáš Vacek) a další. Natočeno v roce 2009 (53 min). 

Pořad by měl být poté týden k poslechu na streamu

Zdroj: www.rozhlas.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA