První podezření (Helene Turstenová)

Helene Turstenová První podezřeníV tomto příběhu se inspektorka Irena Hussová spolu se svými kolegy ocitá mezi takzvanou „lepší společností“ Göteborgu.

Kjella B. Cedera, majitele dvou restaurací a přepychového göteborského hotelu totiž našla jeho manželka v jejich luxusní vile zastřeleného. Ocitá se samozřejmě mezi hlavními podezřelými a nepomáhá jí ani její psychické zhroucení. Život obou manželů byl velmi podivný, a tak je třeba jej velmi podrobně prozkoumat. Cederova mnohem mladší manželka byla navíc spojena s internetovým obchodem, kolem jehož fungování vzniklo mnoho otazníků. Jeden z partnerů totiž zmizel a s ním i mnoho peněž. Navíc krátce po Cederově smrti jsou zavražděni další dva muži, kteří měli opět spojení na onen internetový obchod. Jedná se o vraždu z vášně, nebo o promyšlený zločin? Byl motivem konflikt mezi obchodními partnery, nebo za vším stojí Cederova mnohem mladší manželka, která rozhodně měla důvod svého muže nenávidět? Pátrání zavede Irenu i s její novou kolegyní Kasjou do Paříže. Obě jsou přepadeny a Kasja se dokonce ocitá v nemocnici. Případ se dostává do zajímavých obrátek Je třeba spolupráce mezi pařížskou, londýnskou, göteborskou policií a americkou FBI. Navíc je na jednom z ostrůvků u Göteborgu nalezeno mrtvé tělo.

Irenin kolega Tommy, který je jejím blízkým přítelem, má velké osobní problémy a chystá se rozvod. Změní se nějak vztah s Tommym a jeho ženou, které řadí mezi své nejlepší přátele, když budou rozvedeni? Jak je možné, že dlouho nic nezpozorovala? Tentokrát se soukromá linie příběhu odehrává na toto téma a Irenina dvojčata a manžel zůstávají více v pozadí.

Knihy Helene Turstenové jsou přímo našlapané dějem a nedají vám chvíli oddychu. Z náhledu do světa plného peněž, ale i vydírání, podvodů a vražd poměrně dost mrazí. Navíc, když cítíte přítomnost mafie…

Nedá se říct, která ze tří u nás vydaných knih Helene Turstenové je nejlepší. Všechny se totiž zobou rychle a lehce jako jednohubky, i přes počet jejich stran.

Vydalo nakladatelství MOTTO (www.motto.cz) r. 2007
Originál: Guldkalven, 2004
Překlad: Eva Nováčková

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA