Prokletý osud (Lucie Cermanová)

Lucie Cermanová Prokletý osud

Čtyřiatřicetiletá knihovnice Marcela žije sama ve starém domku na okraji malého městečka. Mezi její jediné radosti patří knihy, její kočka Žofie a návštěva místní cukrárny, kterou si dopřává častěji než by sama chtěla. Už se zdá, že do jejího života nemůže nic překvapivého vstoupit, když potká Michala. Z nesmělého pravidelného návštěvníka knihovny se vyklube sympatický společník, který Marcelu začne brát na jazzové koncerty nebo výlety do přírody. Knihovnice začne věřit, že by konečně po téměř nulových milostných zkušenostech mohla zažít opravdový vztah, se vším všudy, a že by její život nemusel být rozdělen pouze mezi práci, baráček a cukrárnu.

Vztah s Michalem se opravdu rozvíjí, ale ne takovým tempem, jakým by si Marcela představovala. Zprvu nezaměstnaný přítel dostává posléze práci v Praze a k Marcelině lítosti musí být často mimo město i o víkendech. Právě teď by jeho společnost uvítala o to více, protože se dočítá v novinách, že v kraji řádí sériový vrah, který ženám odřezává jako trofeje kousíčky těla. Coby čtenářka detektivek se Marcela bojí každého šustnutí v domě a občasné, i když stále častější podivné zvuky, vycházející za noci zvenku, jí na spánku rozhodně nepřidávají.

Aby to nebylo málo, dostává tajemné dopisy. V prvním jsou pomněnky, ve druhém z novin vystřižené slovo NEZAPOMEŇ. To, co vypadá jako tajemná, romantická hra neznámého ctitele z minulosti, se později změní, když přijde… Ale to už si musíte přečíst sami.

Pokud si už teď myslíte, že víte, jak kniha dopadne, nejspíš se mýlíte. Přes zdánlivě jasně nalajnovanou dějovou linku se dočkáte několika překvapení. Budiž vám to odměnou za pro někoho možná malinko rozvleklý rozjezd. Pokud tedy nejste osamělá žena mezi třiceti až čtyřiceti lety, žijící jen s domácím mazlíčkem, vydržte tak do poloviny příběhu, kdy napětí opravdu začíná houstnout. Vstřebávejte postupně lehce tajemnou atmosféru malého městečka, kterou dokreslují drobné epizodky, u kterých můžete hádat, zdali mají na budoucí děj vliv či nikoliv.

V „Prokletém osudu“ si své najdou jak čtenářky, tak čtenáři, i když každý asi bude vybírat z jiné části knížky. Závěrem mohu říci, že i když nebudete udržování v napětí, autorčina prvotina se čte velice dobře a není těžké s hlavní hrdinkou sympatizovat a fandit jí.

Vydáno: Vydavatelství Akcent (2010)
200 stran

Knihu můžete zakoupit na www.ukryta-tajemstvi.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Richard Spitzer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA