Posedlost vzácné dámy (Inna Rottová)

David Mayer je sedmdesátiletý obuvník, který žije ve francouzském Štrasburku. Narodil se ale v Praze, odkud před padesáti emigroval. I jeho žena je Češka, seznámil se s ním před čtvrtstoletím ve švýcarském lázeňské městečku Monthorst. Jednoho dne ho navštíví policista Lyciet, který potřebuje mluvit s Mayerovou o dvacet let mladší manželkou Soňou.
Kriminalista se jí chce totiž zeptat na jakéhosi Kurta Nowacka. Jenomže paní Soňa – vzácná dáma – poslední dobou manželovi jen z různých míst na světě posílá pohlednice, ve kterých jej zdraví a slibuje, že mu všechno jednou vysvětlí. O paní Soňu se v Praze zajímá novinář a spisovatel Milan Pacovský, který chce psát o emigrantech. A pak je tu taky pěkná houslistka Sabina.

…to je teprve začátek velmi pěkně napsané, zajímavé a neobvyklé detektivky. Kniha má sice hodně daleko od klasické anglické detektivky s Velkým detektivem, ale i tak se čte opravdu jedním dechem. Hudebníci, emigranti, člověk zaměstnaný v laboratoři, osoby se zajímavými názory, žena, která hodně čte, osoba, která má na mobilu melodii Malá noční hudba – to najdeme kromě Posedlosti vzácné dámy i v dalších příbězích Inny Rottové, ale mně (i dalším čtenářům, které znám) to umožnilo tím víc si vychutnat tuto knihu.

Román vydalo roku 2002 nakladatelství Moba
Edice Původní česká detektivka.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA