Plány a touhy (P. D. Jamesová)

P.D. Jamesová Plány a touhyPrvní vydání této knihy vyšlo již v roce 1993 u Odeonu, tentokráte vychází u nakladatelství Motto.

Velmi čtivá kniha s mozaikou lidských příběhů a skrytých tajemství. Vše se prolíná a vzniklé kombinace jsou často značně udivující.

Komander Adam Dalgliesh doufá v klidný odpočinek ve starém mlýnu v Norfolku, zděděném po své tetě. Jistou dobu tu řádí vrah mladých žen zvaný Hvízdal, a tak přestože se Dalgliesh nemá zájem zaplést do vyšetřování, je k tomu okolnostmi přinucen. Domnělý vrah je nalezen mrtev, stejně tak jako další oběť, která je mu připisována. Když nemohl vraždit on, kdo byl tedy pachatelem?

Jakýmsi spojovacím bodem je místní elektrárna, ve které poslední oběť pracovala jako zástupce ředitele. Její krutá a ctižádostivá povaha byla příčinou problémů mnoha lidí, a tak důvod ji zabít mohlo mít hned několik osob.

Čtyři sta šedesát stran knihy vůbec není příliš pro příběh, kde tentokrát vyšetřování vede bývalý podřízený Adama Dalglieshe, přičemž ani komander nezůstává úplně stranou.

Originál: Devices and Desires, 1989
Překlad: Luba a Rudolf Pellarovi
Vydalo nakladatelství: www.motto.cz, 2007

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA