Česká asociace autorů detektivní a dobrodružné literatury AIEP vyhlásila literární soutěže pro rok 2017

I letos vyhlásila Česká asociace autorů detektivní a dobrodružné literatury AIEP literární soutěže pro rok 2017. Soutěže slouží k propagaci žánru a jejich cílem je podnítit vznik kvalitní literatury detektivního žánru, který má v České republice dlouhou tradici. Soutěže nejsou určeny jen pro členy organizace – přihlásit se může kdokoliv.

AIEPJedná se o následující soutěže:

* Cena Jiřího Marka o nejlepší detektivní knihu roku
Autoři mohou přihlásit maximálně dvě knihy detektivního nebo krimi žánru knižně vydané v roce 2016. Přihlášené dílo je nutno zaslat ve dvou exemplářích.
Jde již o 22. ročník soutěže – poprvé tuto cenu získal v roce 1996 Jaroslav Velinský za knihu Konec perského prince; v zatím posledním loňském ročníku byl oceněn Jiří Slavíček za knihu Zločin v lázních Karlsbad.

* Cena Havran o nejlepší detektivní povídku
Každý autor může přihlásit maximálně dvě povídky o rozsahu maximálně 12 stran strojopisu (normostrana = 30 řádek × 60 úderů), delší povídky nebudou přijaty. Povídky musí být napsané či poprvé publikované v roce 2016. Vítěz získává sošku havrana. Čtrnáct nejlepších povídek vyjde během letošního roku ve sborníku vydávaném Pražskou vydavatelskou společností.
Cena Havran se uděluje od roku 1995, loni ji obdržela Zuzana Rampichová za povídku Taková malá nehoda.

Obě soutěže mají uzávěrku 28. února 2017.

Bližší informace k oběma soutežím najdete na www.detektivka.com a www.facebook.com/ceskadetektivka

Česká asociace autorů detektivní a dobrodružné literatury má od 24. 11. 2016 nový výbor složený z dlouholetých členů organizace, letos poprvé byl po odstoupení MUDr. Jana Cimického do jeho čela zvolen František Špaček. MUDr. Jan Cimický zůstává čestným předsedou.
František Špaček do české sekce AIEP přišel počátkem 90.let jako webmaster Ministerstva vnitra. Sekci pomohl vytvořit webové stránky a zajistil internetové vysílání detektivních povídek. Jako člen výboru organizoval besedy s policejními specialisty a literární soutěže s Národní protidrogovou centrálou a také se zapojoval do soutěžních porot a fotografoval významná setkání detektivních literátů. Navzdory jeho názoru, že výbor má vést renomovaný spisovatel, byl na funkci předsedy výboru nominován podruhé. Dnes, kdy pracuje jako webmaster Hasičského záchranného sboru ČR, chce pomoci sekci dostat se na sociální sítě, obnovit mezinárodní kontakty a vychovat si mladého nástupce.

Zdroj: tisková zpráva AIEP

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

1 komentář u „Česká asociace autorů detektivní a dobrodružné literatury AIEP vyhlásila literární soutěže pro rok 2017

  František Špaček

  (15.2.2017 - 09:07)

  Dobrý den,

  děkujeme za zveřejnění tiskové zprávy české sekce Autorů detektivní a dobrodružné literatury (AIEP) a za dlouhodobou prezentaci výsledků soutěží Cena Havran a Cena Jiřího Marka. V letošním roce připravuje nový webový portál http://www.ceskadetektivka.cz. Nově je možné průběžné informace AIEP sledovat na facebookovém profilu Česká detektivka.

  Těším se na další spolupráci.
  František Špaček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA