Noční vizita (Helene Turstenová)

Helene Turstenová Noční vizitaDepresivní prostředí, jakým nemocnice většinou bývá, je zde umocněno vraždou, kterou měl údajně spáchat duch místní sestry Tekly, přesto však vyznívá kniha jako celek lépe než předchozí autorčiny knihy, Porcelánový koník z dynastie Tchang a První podezření.

Vypadnutí proudu a nefunkčnost náhradního zdroje způsobí úmrtí pacienta. Sestra, která měla noční službu není k nalezení a doktor Löwander, který je zároveň i majitelem nemocnice volá policii a údržbáře, který nachází Mariannu uškrcenou. Jestli spolu souvisí sebevražda Tekly, která se odehrála před spoustou let a smrt mladé Marianny, je otázka pro vyšetřující policejní tým. Navíc je pohřešována další ze sestřiček, stejně jako její kolo. A co s tím vším má společného tulačka zvaná „Ptačí matka“, která bydlí v kůlně v nemocničním parku?

Jak lze již od Helene Turstenové očekávat, příběh sám je velmi dobře vykonstruován a detektivní zápletka je střídána s obrazy ze života inspektorky Ireny Hussové. Její dvojčata jsou jako obvykle velmi živelná a Irena se díky nim ocitá na pomezí zákona. I v policejním oddělení, které vede komisař Andersson a kam Irena patří, se odehrávají další z příběhů a občas je situace mezi jednotlivými osobami vygradována na bod varu. Diplomatická a sympatická inspektorka se jako obvykle snaží vše zvládnout a jako v knize Porcelánový koník z dynastie Tchang, jí i v Noční vizitě půjde o život.

Přestože možná v průběhu čtení knihy vytušíte, kdo byl vrah, dusná atmosféra příběhu je velmi přitažlivá a těžko se lze od ní odtrhnout.

Vydalo nakladatelství MOTTO (www.motto.cz) r. 2008
Originál: Nattrond, 1999
Překlad: Eva Nováčková

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA