Porcelánový koník z dynastie Tchang (Helene Turstenová)

Porcelánový koník z dynastie TchangDruhá kniha Helene Turstenové, která u nás před nedávnem vyšla je opět plná děje, zvratů a osobních příběhů, které nutí přečíst tuhle téměř pětisetstránkovou knihu v co nejkratší době.

Jednoho listopadového večera před starou paní roztříští na chodníku lidské tělo. V té době vystupuje z auta paní von Knechtová a poznává v mrtvém svého muže Richarda. Co se zdá zpočátku jako sebevražda se zakrátko mění ve vraždu. Spletenec vztahů bohaté švédské smetánky se snaží vyšetřit tým göteborské policie v čele s komisařem Anderssonem a inspektorkou Irenou Hussovou. Motivů by mohlo být hned několik. Peníze, závist, nenávist, láska … Jenže který z nich byl ten pravý pro vraždu Richarda von Knechta?

Silné třídní rozdíly, společenské problémy, detailní popisy třeba právě sídla von Knechtových, vše tolik typické pro Turstenovou. Mezi tím vším luxusem a řešením vraždy žije Irena svůj náročný osobní život, na který má tolik málo času. To, že bohatství neznamená vše, je jasné. Vztahy v rodině von Knechtových jsou velmi zajímavé. Snobská a nepříjemná vdova Sylvie už dlouho žila ve svazku, který nebyl ani zdaleka ideální. Nejlepší vztah neměl se svým otcem ani Henrik. Pátrání nás zavede i mezi skupinu lidí zvanou Hell`s Angels, což bychom při pátrání po vrahovi člověka „ze smetánky“ neočekávali.

A co s tím vším má společného porcelánový koník z dynastie Tchang? Jen se do knihy začtěte, vřele doporučuji.

Vydalo nakladatelství MOTTO (www.motto.cz) r. 2007
Originál: Den krossade tanghästen
Překlad: Eva Nováčková
ISBN: 978-80-7246-360-2

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA