Na to vem jed (Ann Granger)

Ann Granger Na to vem jedAnn Granger se inspirovala svým povoláním konzulky a hlavní hrdinku, Meredith Mitchelovou, stanovila konzulkou v Chorvatsku.

Do malé vesnice přijíždí Meredith na pozvání své sestřenice, herečky Eve, na svatbu neteře Sary. Do svatby zbývají tři týdny a ty zbývají Meredith na to, aby poznala vesnici a její obyvatele. Meredith ačkoliv je diplomatkou, v osobní sféře však jedná méně diplomaticky (slabší výraz pro: velmi ostrá dáma), což ovšem není na škodu, i když to občas velmi bolí. Westerfield je vesnice, která je spíše malou komunitou, těžko přijímá jakékoliv nové obyvatele. Už první momenty, kdy Meredith učiní trochu nechutný nález hovězího srdce věstí, že návštěva bude velmi zajímavá. Místo je plné zvláštních lidí, z nich téměř každý má své tajemství. Ať už jsou to samy Eve a Sára nebo vesnický hrnčíř Philip Lorrimer. Právě Philipova nedobrovolná smrt, kterou objeví Meredith zapříčiní další sled událostí. Protože se tato vražda dotýká i jejích blízkých, cítí se Meredith povinna zjistit důvod smrti a tak pátrá na vlastní pěst. To se však nelíbí Adamu Markbymu, který případ vyšetřuje a byl pozván na svatbu Sary, aby ji odvedl k oltáři místo zemřelého otce.

Knížka mi velmi připomíná knihy Agathy Christie. Možná už svým vražedným nástrojem, jímž je jed nebo právě hlavní hrdinkou, která pátrá na vlastní pěst. Dokazuje to jen, že poutavý příběh nemusí být plný brutality a krve. Největší dávku napětí přináší právě nález onoho krvavého balíčku. Nehledejte žádné absolutní napětí, ale příjemnou relaxaci s klasickou detektivkou s anglickým venkovem a nezbytným suchým britským humorem. Na to vem jed je první kniha s dvojicí Meredith Mitchelová a Adam Markby.

Vydalo: Nakladatelství MOTTO (www.motto.cz), 2006
Originál: Say it with Poison, 1991
Přeložila Zdeňka Zvěřinová

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA