Michal Viewegh dopsal detektivku
Michal Viewegh

Foto: © Jan Karásek

Nové knihy Michala Viewegha bychom se měli dočkat na přelomu letošního září a října — a bude se jednat o detektivku Mafie v Praze, jak uvádí webové stránky nakladatelství Druhé město, které autorovy knihy vydává.
Ať už čtenáři mají na Vieweghovu literární produkci jakýkoliv názor, nejde mu upřít, že zkouší různé žánry. A i kriminální motivy už jsme v jeho knihách najít mohli — v debutu s výmluvným názvem Názory na vraždu (1990), jeho kniha Případ nevěrné Kláry (2003) byla dokonce nominována na žánrovou Cenu Jiřího Marka, přestože se rozhodně nejedná o čistokrevnou detektivku.
Už v roce 2006 se v rozhovoru pro rádio Frekvence 1 zmínil (a jinde možná i dříve), že by někdy rád napsal detektivní příběh. Několik let si autorovi příznivci museli počkat. Teď však, shodou okolností právě na vlnách Frekvence 1, autor prohlásil: “Myslím, že to bude hodně kontroverzní kniha,” dílo je totiž dopsáno.
Na románu spolupracoval s novinářem Jaroslavem Kmentou, a tak i s ohledem na název nemůžeme očekávat žádné pohádkové čtení. Příběh byl inspirován skutečnými postavami a událostmi kolem napojení politků na organizovaný zločin. Máme se dočkat milostné zápletky, ruské mafie, fingovaných vražd.
Podaří se tentokrát autorovi získat cenu za nejlepší detektivku roku? A dokáže kniha zaujmout čtenáře detektivek? A nebo také přesvděčit ostatní o atraktivnosti detektivního žánru? To se teprve ukáže, my vás každopádně o vydání budeme ještě informovat.

 

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA