Malé neřesti (Robert B. Parker)

Neohrožený soukromý detektiv Spenser dostal zakázku od své dávné přítelkyně mající pocit, že její rozhodnutí v odsouzení za vraždu nebylo úplně správné.

Spenser, za pomoci svého kolegy Hawka pátrá po tom, jestli Ellis Alves, černoch žijící na pokraji společnosi opravdu znásilnil a zabil dívku z „lepší“ společnosti. Od začátku na něj čekají bariéry na všech stranách, jak od policisty, který vraždu vyšetřoval, tak od všech dotazovaných. Nikdo nic neví, tedy kromě toho, že pachatelem byl ten hrozný černoch. Zvláštní je, že najednou začnou Spenserovi vyhrožovat. Zprvu pozvolna, nakonec si vyslouží pár kulek a téměř utopení od nájemného vraha. Jenže by to nebyl odvážný nejen varováním odolný Spenser aby nepřežil. Dříve však zjišťuje, že student a velmi nadaný tenisový hráč byl dívčiným přítelem, což se v soudním spise neobjevuje a navíc má velmi bohaté a vlivné rodiče.

Robert B. Paker obdařil Spensera výjimečnou přítelkyní Susan s omračující chápavostí, která pracuje jako psycholožka a přáteli ve stranách policie.

Příběh má spád, napětí a dobře vymodelované charaktery postav.

Originál: Small vices, 1997
Vydal: Tamtam Praha, 1998
Překlad: Eva Oliveriusová

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA