Lyndsay Fayeová

fayeova-lyndsayHistorický thriller americké autorky vyšel k příležitosti Velkého knižního čtvrtka…

Nyní úspěšná autorka vystudovala angličtinu a herectví a 10 let stála na divadelních prknech. Už od dětství byla také velkou fanynkou Sherlocka Holmese, a tak při čekání na novou roli přečetla pastiš o Velkém detektivovi. Napodobenina byla tak strašná, že nezbylo nic jiného než napsat vlastní verzi, ale pořádnou. Po mnohaměsíčních důkladných rešerších jí její debutový pastiš Dust and Shadow vynesl nejen příznivé kritiky, ale i členství v komunitě holmesovců, včetně prestižních Baker Street Irregulars.

Přestěhování do New Yorku přineslo nový námět na knihu. Všichni obdivují New York Police Department a hodně se o něm točí a píše, když však autorka zjistila, že jen málokdo se věnuje naprostým začátků policejního oddělení, pustila se znovu do rešerší.

Svou první knihu z volné trilogie zasadila do roku 1845, kdy NYPD bylo ještě v plenkách a město bylo značně divoké – muselo se potýkat s přílivem irských imigrantů, náboženským napětím, omezenými zdroji i minimálním dohledem. V těchto drsných dobách se odehrává pátrání (fiktivního) Timothyho Wildea, jednoho z prvních členů newyorského policejního sboru, který se snaží nastolit řád a zákon v chaotické metropoli plné násilí a rozbrojů.

Román Bohové Gothamu bývá často srovnáván se Scorceseho filmem Gangy New Yorku nebo brilantním thrillerem z podobné éry Psychiatr od Caleba Carra.

V současné době píše autorka povídky z holmesovského univerza a pracuje na třetí knize s Timothym Wildem. Druhý díl Seven for a Secret vyšel v létě 2014.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.lyndsayfaye.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Bohové Gothamu (The Gods of Gotham, 2013; Paseka, 2014)
  • Sedm vran (Seven for a Secret, 2013; Paseka, 2015)
  • Prach a stín – Zpráva dr. Watsona o vraždách Jacka Rozparovače (Paseka, 2016)
Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA