Linwood Barclay

Kanadský sloupkař a autor humoristických fejetonů se přeorientoval na psychologické kriminální romány a rázem se stal známým i za hranicemi Kanady…

Wikimedia, Dan Harasymchuk, CC BY-SA 4.0

Narodil se ve Spojených státech, ale brzy se s rodiči přestěhoval do Kanady, kde po otci později vedl chatové rekreační středisko (a napsal o tom humoristické memoáry.) V roce 1981 nastoupil do redakce nejrozšířenějších kanadských novin Toronto Star, kde vystřídal řadu pozic, než zakotvil jako humoristický sloupkař. V roce 2008 z redakce odešel, aby se mohl plně věnovat psaní knih.

Napsal čtyřdílnou sérii komiksových thrillerů, poté se zaměřil na thrillery literární – jeho první pokus na tomto poli, Na loučení nebyl čas, se stal mezinárodním bestsellerem a byl přeložen do téměř 40 jazyků. Byl také nominován na cenu Barry award, ocenění však získal až autorův druhý román, a to od Crime Writers of Canada.

V Barclayových románech nevystupují jako hrdinové žádní policisté ani detektivové, autor se soustředí na naprosto obyčejné postavy, které musí čelit vypjatým situacím. Ať už je to dospívající svědek vraždy, žena pátrající po své rodině nebo otec, zoufale hledající zmizelou dceru…

Barclayův román z roku 2011 Accident byl ve Francii zpracován jako šestidílný seriál a sám autor přepracoval knihu Never saw it coming do scénáře stejnojmenného filmu s Ericem Robertsem v jedné z hlavních rolí.

ODKAZY ::

Oficiální stránka: www.linwoodbarclay.com
Facebook: https://www.facebook.com/linwoodbarclay
Twitter: http://twitter.com/linwood_barclay

OCENĚNÍ::

2009 – Arthur Ellis Award – Crime Writers of Canada (Too Close to Home)
Více o cenách

VYŠLO ČESKY::

  • Výtah (Elevator pitch, 2019; Domino, 2021) Vyjde v únoru
  • Na loučení nebyl čas (No Time for Goodbye, 2007; Knižní klub, 2009)
  • Nepříjemně blízko (Too Close to Home, 2008; Knižní klub, 2011)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA