José Rodrigues dos Santos

* 1. dubna 1964, Beira, Mosambik

Portugalský autor dobrodružných románů je vskutku renesanční – moderuje zprávy, píše knihy a zároveň vyučuje žurnalistiku…

Narodil se v zámořské portugalské kolonii v Mosambiku, ale rodina se před vyhlášením nezávislosti a následné občanské válce raději přestěhovala do Portugalska.
José Rodrigues dos Santos pracoval jako válečný zpravodaj zprvu pro BBC, později pro CNN, kde obdržel tři významná ocenění za práci v terénu. Nyní pracuje v Portugalské veřejnoprávní televizi, kde uvádí večerní zprávy, a také vyučuje žurnalistiku na univerzitě v Lisabonu.
Je autorem pěti esejů a devíti románů, z nichž obzvlášť Codex 632 naprosto ovládl portugalský knižní trh. Nejen tento, ale i další napínavé dobrodružné romány byly dosud přeloženy do 18 zemí světa.

Hlavním hrdinou série inteligentních thrillerů je kryptoanalytik a historik Tomás Noronha, jehož záhady a tajemství zavádějí nejen po památkách portugalských, ale i po zajímavých místech celého světa. Zatímco v Šifře samotného Boha pátral po neznámém objevu Alberta Einsteina, ve volném pokračování Hněv Boží se díky svým znalostem dějin islámu zaplete do války s teroristy…

VYŠLO ČESKY ::

  • Hněv Boží (Fúria Divina, 2009; Plus, 2012)
  • Šifra samotného Boha (A fórmula de Deus, 2006; Albatros, 2009)

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.joserodriguesdossantos.com

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA