Krvavé evangelium (James Rollins, Rebecca Cantrellová)

krvave-evangelium-rollinsS Jamesem Rollinsem je legrace. Rollins se totiž ani nesnaží předstírat, že se drží reality, a tak jsou v jeho knihách možné i ty nejnemožnější věci. Jeho obvyklý tým Sigma Force zachrání svět před čímkoli a jakkoli.  A že má James v hlavě tolik šílených nápadů, ani je nestačí házet na papír sám, deleguje své náměty na další autory. Takhle spolupracuje s americkou autorkou Rebeccou Cantrellovou, se kterou rojíždí novou sérii dobrodružných thrillerů.
Nová adrenalinová jízda tu na 400 stránkách nabídne nové hrdiny, především archeoložku Erin Grangerovou, seržanta od Rangerů Jordana Stonea a maximálně podivného kněze Rhuna Korzu.
Tahle nesourodá parta je poslána do Izraele, kde zemětřesení uvolnilo podivný plyn na starobylém nalezišti. Tam ale také narazí na partu brutálních zabijáků, vedených uhrančivou Maďarkou Báthory (naprosto vážně). A od té chvíle se odvíjí zběsilá honička za krvavým evangeliem, artefaktem, které může (překvapivě) zničit svět. Držte si klobouky…

Takže co tu máme? Podivné mnichy jako od Dana Browna, z Indiana Jonese záhadné artefakty, podrobný popis zbrojního arzenálu, jako má Tom Clancy, a zrůdné bestie jako by utekly z plání Mordoru. Vlkoběs? Co to má být a co dělá vymyšlená potvora v moderním akčním thrilleru? To už tu rovnou můžou pobíhat elfové… Ale (naštěstí?) Rollins a Cantrellová sáhli do trochu jiného šuplíku a do kotlíku s ingrediencema hodili nečekanou bombu — upíry.
Upírská realita Jamese Rollinse počítá se dvěma partama krvesajů: ti zlí strigoi, co slouží Ďáblu, a ti hodní, sloužící Kristu, ti si říkají Sangvinisti. A řád Sangvinistů bude mít v této sérii své pevné místo, takže čtenář musí doširoka rozevřít brány své tolerance – a shovívavosti s autorovou bezbřehou imaginací.

Fantasmagorie? Těžkej úlet? Ale vůbec ne, to je jen James Rollins ve své nejlepší formě… Protože jakkoli vám může takhle nahrubo nastíněný děj připadat totálně mimo, jakmile vezmete knihu do ruky, budete mít problém ji odložit. Akce střídá akci, zplozenci Pekla versus sympatická dvojice Američanů, záhady kolem otce Korzy, Izrael, Bavorsko, Sankt Petěrburg, nebudete mít čas ani chuť o něčem moc dlouho bádat. Jakkoli je to blábol, Rollins z něj udělal skvěle napsaný a těžce návykový blábol…

Originál: The Blood Gospel, 2013
Překlad: Zdeněk Hofmann
422 stran
Vydal: BB art, 2013

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA