Jennifer Rowe

BIOGRAFIE :: 

V rodné Austrálii jedna z nejpopulárnějších spisovatelek, u nás takřka neznámá…

Narozena 02.04.1948 v Sydney, kde také vystudovala anglickou literaturu na sydneyské univerzitě. Protože jí to táhlo k psaní, nejdříve pracovala jako nakladatelská redaktorka, ale během této práce začala také sama tvořit. První knihou byla pohádka pro děti, kterou vydala pod pseudonymem Emily Rodda. Pod tímto jménem stále ještě píše dětské fantasy příběhy a pohádky a má ohromný úspěch, čehož je dokladem i to, že zvítězila v soutěži „Nejlepší australská dětská kniha roku“ už pětkrát. Zároveň také stihla nějaký čas pracovat jako redaktorka australské divize časopisu Women´s Weekly. Psaní se profesionálně věnuje od roku 1994. Nyní žije se svými čtyřmi dětmi, jedním psem a druhým manželem v Blue Mountains, a kromě psaní ještě dělá konzultantku několika australským nakladatelstvím.

Hrdinkami jejích detektivních příběhů, které jsou v Austrálii často i zfilmovány, jsou jednak Verity Birdwoodová, reportérka a amatérský detektiv, (sedm dílů, včetně Chmurné sklizně), a Tessa Vanceová, detektiv oddělení vražd v Sydney (tři díly).

VYŠLO ČESKY ::
U nás zatím vyšla (kromě osmidílné fantasy dětské ságy Deltora) pouze Chmurná sklizeň (Grim Pickings; Mladá fronta, 2002, přel. Šárka a Robert Kubánkovi)

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA