Jean-Francois Parot

* 27. června 1946 Paříž, Francie

Spiknutí v ulici Bílých plášťůFrancouzský historik a diplomat je autorem úspěšné historické série z období Ludvíka XV., kde je hlavním hrdinou Nicolas Le Floch…
Autor vystudoval historii a antropologii se zaměřením na Francii 18. století, mumifikační techniky a mýty obyvatel Pacifiku. Po vojenské službě v Senegalu se dostal do diplomatických služeb. Od roku 1974 střídal země, kontinenty i politická místa. Od roku 2006 byl velvyslancem v Guineji-Bissau do doby, než odešel na odpočinek.
Během jednoho nudného dne před lety na misi v bulharské Sofii si začal psát do šuplíku příběh, ve kterém uplatnil své znalosti středověké Francie, tehdejšího soudního systému i zálibu v kvalitním jídle; naštěstí svůj koníček změnil v profesi a své romány nakonec vydal.
Dnes se jeho již jedenáctidílná série historických detektivek překládá nejen do angličtiny, ale i ruštiny, italštiny či japonštiny. Hrdinou je pařížský policejní vyšetřovatel a nelegitimní potomek markýze Nicolas Le Floch, jehož příběhy začínají v roce 1761.
Od roku 2008 televizní stanice France 2 natáčí výpravný seriál inspirovaný knižní sérií. Seriál Nicolas le Foch má nyní již 5 sezon a vysílala ho i Česká televize. 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.nicolaslefloch.fr/
Informace o seriálu na webu České televize

VYŠLO ČESKY ::

  • Spiknutí v ulici Bílých plášťů (L’Enigme des Blancs-Manteaux, 2000; Brána, 2014/6) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA