Hra na schovávanou (Ian Rankin)

Lákalo mě přečíst si knihu z prostředí, které tak trochu odporuje mé romantické představě o Edinburghu. Město v podání Iana Rankina je stejně tak magickou silou přitažlivé jako děsivě hrůzné.

Inspektor John Rebus je zvláštní týpek, kterého chápe málokdo a kolegové s ním musí mít svatou trpělivost. Někdy nepochopitelná přání inspektora mají ale vždy své opodstatnění a vedou k mnohdy komplikovanému, úspěšnému vyšetření případu. V Edingburghu se rozehrává velká politika a stopy vedou často i do těchto takzvaně „vyšších“ vrstev. To je případ i tohoto příběhu. Smrt mladého narkomana Ronnieho maskovaná jako běžné předávkování, má mnoho zvláštních okolností. Mladík byl nalezen ukřižovaný a obklopen svícemi a pentagramem. Řešení se nabízí jako vyřizování účtů mezi drogovými dealery nebo snad sektou? A nebo je to úplně jinak … Chce mu dívka jménem Tracy opravdu pomoci nebo ho jen chce přivést na jinou stopu a současně ho využít?

Rankin je opravdický Mistr svého řemesla. Hra na schovávanou je kniha odhalující nejtemnější stránky historického města. Autor Vám nevnucuje žádného milounkého detektiva, ale „živoucí“ tak trochu podivínskou osobu, s níž ale musíte sympatizovat. Možná se divíte jeho kuráži a jeho dravosti jít si za svým, která ale k osobě Johna Rebuse neodmyslitelně patří. Nikdy bych si nemyslela, že 246 stran textu se mi bude zdát málo.

Originál: Hide & Seek, 1990
BBart 2004
Překlad: Alena Jindrová- Špilarová

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA