Eileen Cook

Americká autorka knih pro mládež otvírá témata, která jsou věkově univerzální – přátelství, vztahy v rodině.

Vždy chtěla psát příběhy, kariéru však začala jako právní poradce pro lidi s vážným zraněním nebo onemocněním, stala se v tomto oboru uznávanou soudní expertkou. Ale zjistila, že pouze ve svých vlastních příbězích lidé dělají, co po nich chce, a tak začala psát. První knihu vydala v roce 2008 a od té doby napsala na desítku románů pro mládež/Young adult, mnohé v žánru psychologických thrillerů. Její knihy vycházejí v osmi jazycích a na některé se prodala filmová a televizní práva.

Než začala s psaním, provedla důkladný průzkum metod, a tak teď získané znalosti a zkušenosti předává dál, učí tvůrčí psaní na Univerzitě Simona Frasera a je oblíbeným řečníkem na konferencích a seminářích.

Nejnovější román With Malice je díky své nedůvěryhodné hrdince přirovnáván k Dívce ve vlaku nebo Ostrovu lhářů. Autorka v něm mohla zúročit své zkušenosti s lidmi s těžkým poraněním mozku, nechala svou hrdinku totiž ztratit po nehodě paměť. Kniha je výjimečná i tím, že jsou události zpětně líčeny i za pomocí nemocničních protokolů, zpráv ze sociálních sítí atp.

Eileen nyní žije ve Vancouveru se svým mužem a zlobivými psy.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.eileencook.com/

VYŠLO ČESKY ::

Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.