Efektivně mrtvá žena (Václav Erben)

Václav Erben Efektivně mrtvá ženaKapitán Michal Exner si chce se slečnou užívat léta mimo Prahu, ale jeho milí důstojníci Beránek a Vlček mu to neumožní. V chodbě spojující Tiskovou agenturu s divadlem V Louži byla totiž nalezena mrtvola ženy, a tak Michal nechává milou na venkově a sám odjíždí do velkoměsta.

Jak bývá u Václava Erbena zvykem, zasadil i tentokrát příběh do zajímavého prostředí – konkrétně do Tiskové agentury, která, ač to sám neuvádí, jasně připomíná ČTK. Třeba takový popis recepcí komunistických pohlavarů včetně pití alkoholu pobaví, i dobře vystihuje tehdejší dobu. A mě osobně připomněl jinou dobrou knížku a to Podraz ve vznešeném stylu Inny Mirovské (Rottové).

Efektivně mrtvá žena patří k dobře napsaným, čtivým českým detektivkám se zajímavou zápletkou a rozhodně stojí za přečtení stejně jako za shlédnutí její filmové zpracování Čas pracuje pro vraha v hlavní roli s Františkem Němcem. Jen je škoda, že se jeho postava nejmenuje kapitán Exner. Ten se totiž ve filmu vůbec neobjevuje.

Moba, edice Původní česká detektivka, Brno 2004

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA