Dokonalá past (Clem Bill)

Bill Clem Dokonalá pastNepříliš komplikovaný příběh si pohrává s lidskou šíleností a novým lékem s vedlejšími účinky.

Získat novou práci, ve které by měla za podpory vedoucí vývoje uvést na trh převratný psychotropní lék, a ještě získat luxusní bydlení v „podnikovém sídlišti“ Indian Springs, se zdá být pro Lindsey Walshovou splněním snů. Lindsey se nedávno zasnoubila, a tak se zdá, že po kruté smrti otce dostává její život pozitivní obrat. Alespoň to tak zpočátku vypadá. Jenže. Brzy začne mladá žena pozorovat podivné chování kolegů a několik jich za zvláštních okolností umírá. Navíc Lindsey zahlédne muže, který stojí za smrtí jejího otce. Co mohl takovýto muž dělat ve významné farmaceutické firmě?

Co všechno se může stát, když je třeba za každou cenu uvést na trh lék se závažnými vedlejšími účinky?
Autor si vybral téma, které už bylo několikrát zpracováno a dovedl ho do krajností, kdy si říkáme: „Proboha, tohle se přece nemůže stát.“ Jenže čím si dnes člověk může být jist?… Dokonalá past má velký spád. Občas kniha až trochu připomíná „béčkovou vyvražďovačku“, v některých momentech se mi vloudil do tváře úsměv, přestože situace v ději tomu vůbec neodpovídala. Na druhou stranu se kniha velmi slibně rozjíždí a najdou se i zdařilé pasáže, ze kterých na Vás dýchá mrazivý thriller. Bill Clem píše velmi nenáročným stylem a neplýtvá lékařským žargonem, který by Vás při čtení rušil.

Dokonalá past je první knihou, která u nás od amerického autora Billa Clema vyšla. Bývalý odborný ošetřovatel se již věnuje pouze psaní a na svém kontě má deset knih.

Originál: Bliss
Překlad: Dalibor Míček
Vydalo nakladatelství Alpress, 2009
240 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA