Dočkáme se Willa Trenta na filmovém plátně?

Drsné thrillery americké autorky Karin Slaughterové už nějakou dobu budí pozornost čtenářů. Se zatajeným dechem čtou syrové příběhy agenta Willa Trenta, jeho kolegů Angie Polaskiové, Leny Adamsové, Faith Mitchellové nebo Amandy Wagnerové. Nejednoho čtenáře jistě napadne, že by nebylo špatné setkat se s nimi na televizní obrazovce nebo filmovém plátně.

mesto_policajtu_karin_slaughterPrávě v těchto dnech vychází v češtině nový román Karin Slaughterové s názvem Město policajtů. Stejně jako velká část dřívějších románů se i tato novinka odehrává v americké Atlantě, hlavním městě jižanského státu Georgia. Nepochybuji o tom, že sklidí uznání kritiky i čtenářů, stejně tak jako před časem román Triptych, kde nám Karin poprvé Willa Trenta, mužného agenta s velmi pohnutou minulostí, představila.
Před dvěma lety se na internetu objevily články o tom, že by měly být zfilmovány první tři příběhy ze série s Willem Trentem, a to do podoby tří televizních filmů. Dodnes nejsou známy žádné bližší podrobnosti o zfilmování, zdali k němu vůbec došlo, a pokud ano, kdy budou jednotlivé díly uvedeny. Nikde se neobjevily ani informace o hlavních představitelích nebo jménu režiséra. Což samozřejmě nebrání čtenářům, aby v různých diskusích tipovali, kdo by mohl být tím pravým pro ztvárnění Willa Trenta. Několik příspěvků například favorizuje i můj tip — Alexandera Skarsgårda ze série True Blood. Hodně příspěvků ale také připomíná „průšvih“ s obsazením Toma Cruise jako Jacka Reachera.
Nakonec budou stejně diváci rozděleni na dva tábory – fanouškům Karin Slaughterové bude jen málokdo dobrý, zatímco těm, kteří žádný román nečetli, to bude jedno a budou hodnotit herce bez ovlivnění knihou. Kamenujte mě, nic od Lea Childa jsem nečetl a Cruise se mi jako Jack Reacher líbil.

Všechny články píší shodně o tom, že by na scénáři měla údajně spolupracovat sama autorka, navíc by se realizace v exteriérech Atlanty ujala švédská společnost Yellow Bird, která už stála za (původním) zfilmováním Larssonovy trilogie Milénium. A jak víme, ani jim nebylo nějaké to násilí cizí (vzpomeňme například na známou scénu znásilnění Lisbeth jejím poručníkem).
Z této velice zajímavé pracovní kombinace by tedy mohl vyjít důstojný „bráška“ knižním thrillerům. První díl měl vycházet právě z Triptychu, na což bych byl docela zvědavý. Pokud jste četli naší recenzi nebo i knihu, pak víte, že právě tento román je svými zvraty důkazem, že kniha poskytuje čtenáři tu výhodu, že určité postavy nevidí, a musí tak věřit tomu, co mu autorka vsugeruje. Buď by si s tím tedy filmaři nějak šikovně poradili, nebo bychom možná byli trochu zklamaní. Kdo ví.
Další dva díly měly vycházet z románů Nic nebude jako dřív (Fractured) a Undone. Bohužel ani sama autorka na své stránce nic bližšího neuvádí. Rozhodl jsem se tedy využít tamější kontaktní e-mail a dotázat se, zdali jsou známy bližší podrobnosti.
Nečekal jsem žádnou brzkou odpověď (pokud vůbec nějakou), ale přišla velice brzy, navíc podepsaná samotnou Karin Slaughterovou: „ Na spoustě částí příběhů Willa Trenta  se stále ještě pracuje, ale zatím nebyl stanoven žádný termín uvedení na televizní obrazovce. Určitě dám vědět na své facebookové stránce a v newsletteru, jakmile se něco změní.
Je tedy dobré vědět, že se na tom stále pracuje. Doufejme, že se agenta na televizní obrazovce dočkáme a že budou zfilmované příběhy důstojným doplňkem do naší knihovničky s romány Karin Slaughterové.

A co vy? Jaké jsou vaše tipy či přání na obsazení jednotlivých rolí?

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Richard Spitzer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA