Diane Gilbert Madsen

Diane Gilbert Madsen* Chicago, Illinois, USA

Americká autorka série Literární záhady DD McGilové, v nichž chicagská vyšetřovatelka rozplétá tajnosti okolo slavných spisovatelů…

Diane získala titul z Anglické literatury, konkrétně 17. století. Pak se však věnovala práci ve vládě, byla ředitelkou Úřadu pro ekonomický rozvoj státu Illionis, kde měla postupně na starost odbory turistiky, filmu a ekonomického rozvoje. Poté se přes dvacet let věnovala vlastnímu podnikání v poradenství a fundraisingu, než se s manželem konečně přestěhovali na Floridu. Tam měla dostatek času začít psát a úročit tak svoje znalosti literatury a vášeň pro záhady (a pro básníka Roberta Burnse, okolo kterého se točí její první kniha).
Jak sama uvádí, se zločinem měla vlastní zkušenost, když blízko svého domu potkala člověka, podezřelého z vraždy. Policie ho pak zprostila obvinění, Diane si však díky tomu uvědomila, jakou mají detektivové moc nad lidmi i že se mohou mýlit.
Hrdinka autorčiny série je DD McGilová, vyšetřovatelka pojistných podvodů, dříve asistentka na katedře angličtiny. DD odkrývá záhady, spjaté se slavnými spisovateli (a vycházející většinou z málo známých, ale pravdivých skutečností.) Chystaný třetí díl se bude týkat samotného sira Arthura Conana Doyla.

VYŠLO ČESKY ::

  • Poklad Skotské dračice (Cadger´s Curse, 2009; Metafora, 2011)
  • Honba za Hemingwayem (Hunting for Hemingway, 2010; Metafora, 2011)

 

Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.