Dcery Kainovy (Colin Dexter)

Dcery Kainovy Colin DexterVrchní inspektor E. Morse přebírá po kolegovi společně se svým seržantem Lewisem vyšetřování vraždy oxfordského profesora Felixe McCluera. A tak se rozbíhá děj další výborné knihy Colina Dextera. Na začátku každé kapitoly je nějaký zajímavý citát, který se většinou nějak týká děje v dané kapitole. Ty jsou navíc krátké, takže čtenáře nutí k přečtení další…

Samotné vyšetřování se točí jen okolo úzkého okruhu podezřelých, a přestože jde zde také o distribuci drog, není třeba se bát popisů nějakého mafiánského předávání zásilek a podobně. Kniha je zkrátka dobrá „dexterovka“.

I v této knize se zmiňuje záliba v rychlé jízdě seržanta Lewise či jeho „lásky“ ke smaženým vejcím paní Lewisové. A pak tu vystupuje samozřejmě vrchní inspektor Morse. No, není někdy zrovna milý, ale já osobně ho mám rád. A i když na něj v Dcerách Kainových „něco leze“, prášky nezapíjí sklenicí vody, ale pivem či něčím tvrdším, snaha (nebo vůle?) přestat kouřit mu zrovna dlouho nevydrží. Ostatně – Morse není žádný abstinent, ale i tak patří k mým nejoblíbenějším detektivům a rozhodně bych doporučil přečtení jakékoliv detektivky s ním, z nichž Dcery Kainovy považuji za jednu z nejlepších.

Originál: The Daughters of Cain
Přeložila Alena Rovenská
Vydalo nakladatelství Motto, Praha 2003
320 str.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA