Clare Mackintosh

Bývalá policejní inspektorka těží ze svých zkušeností a spřádá psychologické thrillery, točící se kolem rodičů a dětí…

Mackintosh-Photo-credit-Smart-Photography
Foto: Smart Photography

12 let sloužila u policie, coby inspektorka však neměla čas na svou rodinu. Vzala si proto dvouletou pauzu s tím, že pokud ji její oblíbené psaní neuživí, vrátí se zpět k policii. Clare se však coby nezávislá novinářka etablovala natolik, že nejen nemusela řešit návrat k policii, ale měla čas věnovat se psaní své první knihy. V ní spojila skutečný případ s vlastními pocity: před lety šokoval Clařino město případ chlapce, kterého přejela mládež v ukradeném autě – pachatele se nikdy nepodařilo dopadnout. Teprve po smrti vlastního dítěte dokázala Clare pochopit, jak se asi musela cítit matka toho chlapce – a vlastní žal pak promítla do hlavní hrdinky své první knihy. Psychologicky propracovaný rukopis zaujal nakladatele natolik, že Clare nabídli smlouvu na další dva romány.

Román I let You Go o tragické nehodě a minulosti, před kterou nelze utéct, zaznamenal coby e-kniha velký úspěch, a tak vychází i v tištěné podobě. Chystaná druhá kniha má vyjít v únoru 2016 a má líčit případ matky, obviněné z ublížení svému dítěti.

Clare Mackintosh žije s rodinou v oblasti Cotswolds, baví se tím, jak upravuje své bývalé kolegy od policie do postav v příběhu tak, aby se nepoznali, a organizuje v kraji literární festival.

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

www.claremackintosh.com

 

VYŠLO ČESKY ::

  • Má je vina (I Let You Go, 2014; Víkend, 2015)
  • Někdo tě vidí (I See You; Víkend, 2017)
  • Nech mě lhát (Let Me Lie; Víkend, 2018) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA