Čtyři chlapci jedné noci (Tv adaptace)

Čtyři chlapci jedné nociPodobně jako nedávno uvedla Česká televize francouzské adaptace knih Agathy Christie, opět jsme se dočkali dalšího televizního zpracování. Tentokrát však ČT opomněla upozornit na jméno autora předlohy. Dvoudílný televizní film Čtyři chlapci jedné noci je totiž adaptací knihy The Distant Echo (2003), česky vyšlo pod názvem Vzdálená ozvěna (BB art, 2004). Autorkou je skotská spisovatelka Val McDermidová.

Druhý díl tohoto thrilleru jsme mohli vidět tuto neděli, 13.6.2010.

Upoutávka:
Byli čtyři kamarádi a osudové noci se vraceli z večírku. Jednoho z nich napadlo, že si zkrátí cestu přes louku… Smrtelně zraněná dívka zemřela dřív, než přijela záchranka a policie. Všichni byli zdrceni smrtí své kamarádky, a mysleli si, že policie je chce vyslechnout jen jako svědky, stali se však hlavními podezřelými. Každý z nich měl nějakou skulinu ve výpovědi, každý něco skrýval…
Nyní po patnácti letech se noční můra oné noci znovu objevila, dávno potom, co byl tento případ odložen, a každý z těch čtyř šel svou vlastní cestou. Když se v novinách objeví článek o tom, že vyšetřování bude znovu obnoveno, jeden z nich je zavražděn. Koho dalšího si vybere neznámý mstitel a proč čekal celých patnáct let?

Originální název televizního zpracování zní: 4 garçons dans la nuit (Francie, 2010).
Režie: Edwin Baily
Scénář: Bernard Marié
Hlavní role:  Julien Baumgartner (Alex Guilbet), Dimitri Storoge (David Caron), Pascal Cervo (Thomas Vernet),  Antoine Hamel (Sébastien Sarris)

Na 12. ročníku francouzského televizního festivalu v Lunchonu získala dvoudílná adaptace ocenění za čtyři hlavní mužské role.

V této adaptaci nenajdete žádnou hlavné postavu ze sérií, pod kterými je podepsána Val McDermidová, přesto je velmi zdařilá. První díl je možná o trochu více napínavější, vůbec nevadí přemístění děje do Francie. Plus patří i volbě hlavních protagonistů, přičemž bych do výběru zahrnula i Jean-Pierre Lorita v roli detektiva Antoina Lansona.

Tolik dodatečně a krátce k další povedené televizní adaptaci.
Někdy je zkrátka vyhledávání novinek vskutku detektivní…

Zdroj: upoutávka a foto www.ceskatelevize.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA