Brad Thor

Brad Thor, Foto: Jan CobbAmerický autor špionážních thrillerů to možná se zápletkami přehání, málokterý spisovatel tohoto žánru dostává výhružky smrtí…

Nadšený cestovatel a vyznavač adrenalinových sportů  pracoval u významného producenta Johna Hughese, pak se ale osamostatnil a založil si svoji vlastní produkční společnost. V ní využil své zážitky z celého světa a vyprodukoval úspěšný televizní pořad Traveling Lite.
Při natáčení dalšího dílu ve švýcarském Lucernu se mu postupně usadil v hlavě námět na knihu, a jeho prvotina Lions of Lucerne se stala hitem.
Ve svých špionážních a politických thrillerech se zaměřuje na terorismus a pokračuje tak v nejlepší tradici Roberta Ludluma, který je jeho velkým vzorem. Hlavním hrdinou prozatím osmi románů je agent protiteroristické jednotky Scot Harvath.
Brad Thor je také častým hostem televizních pořadů, kde coby expert na národní bezpečnost komentuje teroristické hrozby nebo okolnosti kolem svých knih. Například jeho román Last Patriot zpochybňuje kompletnost Koránu a byť se autor ohradil, že jde o čirou fikci, dostal několik výhrůžek smrtí a prý byla tato kniha v Saudské Arábii zakázána.
Pro svůj nový román neváhal jet čerpat atmosféru přímo doprostřed Afghánistánu.
Na svých webových stránkách uvádí, že pracoval také pro americké Ministerstvo vnitřní bezpečnosti, kde analyzoval efektivitu vojenských taktik.
Nyní žije se svou rodinou střídavě v Utahu a na řeckém ostrově Antiparos.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.bradthor.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Athénské řešení (in: Thriller)
  • Elitní žoldáci (The Lions of Lucerne, 2002; Domino, 2003)
  • Stopa zabijáka (Path of the Assassin, 2003; Domino, 2004)
  • Cizí agent (Foreign Agent, 2016; Cpress, 2017)
  • Mravní kodex (Code of Conduct, 2014; Cpress, 2018)
  • Použití síly (Use of Force, 2017; CPress, 2018)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA