Chris Pavone

Chris Pavone Bez domovaAmerický autor svým debutovým thrillerem vyvolal pořádný poprask – jak se mu podařilo hned napoprvé napsat takový trhák?
Po studiích pracoval téměř 20 let v nakladatelském průmyslu, a protože rád vaří, s oblibou se podílel na vydávání kuchařek – sám je autorem kulinářského zápisníku pro milovníky vína.
Sám sebe považuje za celkem usedlého muže s rodinou a kokršpanělem, co nikdy nevytáhl paty z New Yorku. Výjimkou byla studia na univerzitě a rok strávený v Evropě – pobyt, který významně ovlivnil jeho další život. Celá rodina totiž odjela kvůli manželčině práci do Lucemburku, nejpoklidnějšího města v Evropě. A Chris Pavone zůstal coby zelený vdovec v domácnosti, tudíž měl spoustu volného času a v hlavě mu začal uzrávat námět na knihu. V ní hodně vycházel z vlastních pocitů – pocitů vykořeněnosti cizince v neznámé zemi i partnera, který neví přesně, co jeho protějšek celý den vlastně dělá. Co kdyby… ten druhý měl opravdu temné tajemství?
A tak vznikl román The Expats, který se ihned po vydání stal bestsellerem, je přirovnáván ke špičkám špionážního žánru a práva byla prozatím prodána do 15 zemí světa.
Autor v současné době dokončil práci na svém druhém románu, který  opět vychází z obyčejného a důvěrně známého prostředí – tentokrát z nakladatelského světa, ale opět bude doplněný napětím, psychologickou propracovaností a špiony…

ODKAZY ::
Oficiální stránky: www.chrispavone.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Bez domova (The Expats, 2012; Knižní klub, 4/2013)
  • The Accident – Knižní klub připravuje na 2015/9

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA