Chelsea Cainová

Chelsea Cain Bez srdce* 5. února 1972 Iowa City, Iowa, USA

Jak se může z potřeštěné novinářky s červenými vlasy stát uznávaná autorka brutálních psychothrillerů?

Autorka vyrůstala v komunitě hippies a vzpomínky na tu dobu sepsala ve své doktorandské práci na univerzitě, kde studovala žurnalistiku. Práce byla natolik zajímavá, že jí profesor poslal do nakladatelství, a tak se Chelsea ve 24 letech stala autorkou vlastních memoárů.

Po studiích se přestěhovala do Portlandu, kde pracovala v public relation, psala sloupky do novin a magazínů a vydala několik humoristických a parodických knih. Také v Portlandu potkala svého budoucího muže. Ale jak sama uvádí, odjakživa byla trochu morbidní.

Kombinace jejího zájmu o forenzní patologii, celoživotní fascinace sériovým vrahem Garym Ridgewayem a spousty volného času během těhotenství dala vzniknout prvnímu psychothrilleru, který dokončovala po návratu z porodnice, což teprve bylo to pravé psycho.

O titul hlavního hrdiny v jejím brutálním a krvavém díle soupeří vyšetřovatel Archie Sheridan a psychopatická vražedkyně Gretchen Lowellová. Série, námětem připomínající Mlčení jehňátek, má nyní už šest knih. Gretchen totiž dokáže působit i za zdmi věznice…

Úspěšná prvotina se prodala do 20 jazykových mutací a prý zaujala i filmaře.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://chelseacain.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Bez srdce (Heartsick, 2007; Dobrovský-Beta, 6/2013)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA