Audiokniha Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu vyšla v Čechách jako kniha a na DVD rovněž hvězdně obsazená filmová verze z roku 1974. V dubnu 2008 jsme se dočkali vydání Vraždy v Orient-expresu také jako audioknihy a krátce nato následovalo i Deset malých černoušků. Ale zatímco Černoušci vyšly ve společnosti Tympanum zaměřující se přímo na vydání audioknih, Orient-expres vydala přímo společnost Euromedia Group, která vydává i knižní verze příběhů Agathy Christie.

Na celkem šesti CD si můžeme román poslechnout v podání Pavla Novotného, který se objevil například v seriálech Ulice a Horákovi a jeho hlas můžeme slyšet také třeba v televizních reklamách. Hlas, který se moc pěkně poslouchá a který umí Pavel Novotný také podle postav měnit.

Jednotlivé kapitoly jsou odděleny krátkou hudbou a až na jednu výjimku neobsahují začátky CD dokončení kapitoly z předchozího disku.

Názvy kapitol se dozvídáme právě od vypravěče Pavla Novotného, už ale chybí napsané na samotných CD nebo alespoň krabičce od nich.

Ta je jen o něco větší než klasická plastová krabička od jednoho CD – pokud ji otevřeme, v průhledných obalech je tu naskládáno všech šest CD ve stylu titulní strany krabičky. Na ní můžeme vidět parní lokomotivu a jeden vůz Orient-expresu, stejně jako v českých knižních vydáních z let 2002 a 2008. Na zadní straně si můžeme přečíst informace o režii atd. a také anotaci románu, která je stejná jako u knižního vydání. Román v klasické knižní podobě, jak už jsem napsal, vyšel začátkem roku 2008, tedy ne příliš dlouho před vydáním audioknihy. Myslím si, že je dost škoda, že jsem při jeho koupi nenašel v knize žádný letáček o připravovaném vydání CD. Ještě lepší by mi přišlo společné vydání knihy a čtené verze například ve zvláštním dárkovém balení.

Výtka ovšem nic nemění na tom, že se román dobře poslouchá a pokud se vám třeba při cestě vlakem nechce číst, můžete si ve vlaku poslechnout o vraždění ve vlaku…

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA