Andrew Pyper

* 1968 Stratford, Ontario, Kanada

Zlodej-pribehuNová hvězda kanadského hororu píše nervy drásající romány…
Ačkoli vystudoval práva, došlo mu, že ho vlastně nebaví, a tak získal titul ještě z anglické literatury a stal se spisovatelem na plný úvazek. Zprvu psal různé povídky, byl tichým spoluautorem knih jiných autorů nebo byl tzv. writer in residence čili hostující spisovatel u různých univerzit.
Od roku 1999 začala konečně jeho kariéra stoupající hvězdy na poli hororových románů. Andrewův debut Lost Girl měl v Kanadě velký úspěch, který se rozšířil i do dalších zemí, a v současné době pracuje autor na scénáři k této knize. K natočení se chystá i třetí román The Wildfire Season a filmová práva byla prodána i u zatím nejnovější a nejúspěšnější knihy, hororového Démonologa.
Na svém kontě má Pyper nyní jednu povídkovou sbírku a šest románů různých žánrů, od čistého hororu přes psychothriller až k hororovému thrilleru s duchařským motivem. A zatím dva z nich mohou číst i čtenáři v češtině.
Autor nyní žije s rodinou a psem v Torontu. Jeho nejúspěšnějsí román Démonolog obdržel prestižní cenu asociace International Thriller Writers, a porazil taková jména jako Lee Childa nebo Lisu Gardner…

OFICIÁLNÍ STRÁNKY::
www.andrewpyper.com

OCENĚNÍ ::
2000 – Arthur Ellis award – Crime Writers of Canada – best first novel (Lost Girl)

2014 – Thriller award (The Demonologist)

 

VYŠLO ČESKY ::

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA