Adaptace Ženy v černém s Danielem Radcliffem

Žena v černémS detektivními adaptacemi se v poslední době roztrhl pytel. Další z nich však spíše zavání hororem. Jedná se totiž o filmovou adaptaci knihy Susan Hillové Žena v černém, kterou právě vydalo v únoru v nakladatelství Metafora. Světová premiéra filmu je proběhla koncem ledna do našich kin zamíří 23. února 2012. Film a knihu můžete třeba porovnat i s divadelním zpracováním, která uvádí Komorní Fidlovačka.

Daniela Radcliffa sice většina lidí stále vnímá jako Harryho Pottera, ovšem sympatický mladý Brit už dávno dokázal, že role obrýleného kouzelníka pro něj rozhodně není poslední štace jeho hvězdné kariéry. Že se umí přes potterovské období překlenout a dokonale se vtělit i do jiných náročnějších rolí, potvrdil nejen v úspěšných divadelních hrách, ale nově také v gotickém hororu Žena v černém (The Woman in Black), který vstupuje do českých kin 23. února. Sice je filmu mile přezdíváno „Scary Potter“, ale už jen samotný trailer dokazuje, že se jedná o zcela jiný duchařský kalibr.

Žena v černémArthur Kipps (Radcliffe) je ovdovělý právník, který je nucen opustit malého syna a odcestovat do vzdálené vesnice, aby vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem sídla Eel Marsh. Během osamělé práce uvnitř starého domu začíná odhalovat tragická a mučivá tajemství vesnice. Majitel usedlosti byl pronásledován duchem ženy, která stále hledá někoho nebo něco, co kdysi ztratila, a nikdo včetně vesnických dětí není v bezpečí před její pomstou. Události gradují ve chvíli, kdy nemilosrdná vražedkyně začne ohrožovat i Arthurova syna. Kipps je nucen najít způsob, jak smrtící kruh přerušit…
Ve filmu Žena v černém dále hrají Ciarán Hinds a Janet McTeer.
Žena v černém měla světovou premiéru koncem ledna v Londýně. Českým distributorem je společnost EEAP Film Distribution CZ-SK.
 

Velká Británie / Kanada / Švédsko (2012)
Žánr:                      thriller
Jazyková verze:       anglicky s českými titulky
Rok výroby:             2011
Scénář:                   Susan Hill, Jane Goldman
Hrají:                     Daniel Radcliffe (Arthur Kipps), Ciarán Hinds (pan Daily), 

Janet McTeer (paní Dailyová), Liz White (Jennet Humfrye) a další
Režie:                     James Watkins
Originální název:     The Woman in Black
Oficiální stránky:    
www.womaninblack.com
Facebook CZ:               
Žena v černém

Zdroj: www.eeap.eu

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA