Hrobník podle scénáře Viktorína Šulce

Hrobník podle Viktorína ŠulceS volným cyklickým pokračováním psychologického hororu ŠKODNÁ (r.2007, režie P. Kotek) má detektivní scénář HROBNÍK společné některé hrdiny. Jsou to především vyšetřovatelé postarší major Políčko (Oldřich Vlach), pro něhož je tento případ i odchodem do důchodu, a dále mladší detektivové nadporučík Linda Krocová (Lucie Zedníčková) a kapitán Marek Zikán (Petr Štěpán), mezi nimiž se utužuje přátelský a milostný vztah.

Jako šéfka přichází do mordparty z ekonomického úseku plukovník Ličková (Veronika Freimanová), která problematice vražd zatím příliš nerozumí.
Ve středu příběhu stojí sériový vrah, zabíjející bohaté podnikatele, které předtím vyláká pod záminkou prodeje svého luxusního statku.
Jedna z vražd však do této série nezapadá, i když se jí do jisté míry podobá.
Hrobník podle Viktorína ŠulceV silném podezření je vdova po jednom podnikateli Sojková (Vilma Cibulková), jež ovšem současně vystupuje v roli detektiva – amatéra, pátrající na vlastní pěst po vrahovi svého manžela, když ho – podle ní – neschopná policie nemůže dopadnout.
Kdo je tedy skutečným pachatelem tohoto rafinovaně koncipovaného zločinu?
Hrobník není pouze obvyklou detektivní hříčkou s otazníkem, ale napínavým chandlerovským příběhem, kritizujícím současnou honbu za penězi, hmotnými statky a dalšími neduhy dnešního reálného světa.

19.04.09, ČT1, 20:00 hod.
Hrají: L. Zedníčková, V. Cibulková, P. Štěpán, O. Vlach, M. Etzler, V. Freimanová a další. Režie D. Klein (86 min)
Zdroj: web ČT
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA