Ukázka z knihy Pascala Engmana a Johannese Selåkera Vzpomínka na vraha

Švédští novináři a spisovatelé Pascal Engman a Johannes Selåker jsou autory thrilleru Vzpomínka na vraha, který nás vrací do devadesátých let. Přečtěte si ukázku z knihy.

Byl miláčkem davů, nebo nelítostným vrahem? V knize švédských autorů se vracíme do roku 1994, kdy panuje velké horko, fotbalové šílenství, ale řádí i brutální vrah. Kniha Vzpomínka na vraha je strhující sondou do Švédska devadesátých let.

Titul je prvním dílem nové série Země soumraku. Ve Švédsku právě vychází navazující druhý díl, který je opět vystavěn na skutečné události, tentokrát na tragickém potopení trajektu M/S Estonia.

Pascal Engman (*1986) je novinář a spisovatel. Po četných výhrůžkách ze strany pravicových populistů se ze žurnalistiky stáhl a vydal se na úspěšnou dráhu spisovatele, v níž čerpá ze svých investigativních zkušeností. Johannes Selåker (*1987) je novinář a spisovatel. Jako vedoucí zpravodajství a šéfredaktor působil ve významných švédských médiích a mimo jiné na sebe upozornil reportážemi o aférách spojených s hnutím Me too.

Přečtěte si ukázku z knihy Vzpomínka na vraha.

ANOTACE

V létě 1994 Švédsko sužované vlnou veder prožívá své fotbalové „Nagano“ a v zemi zároveň řádí masový vrah Mattias Flink. Mladá zardoušená žena však do vzorce jeho vraždění nezapadá, a velmi rychle se ukazuje, že není jedinou z obětí zavražděných stejným způsobem.

Dopadení vraha je na policistovi Tomasi Wolfovi, který se právě vrátil z mise na Balkáně. V honbě za sólokaprem se do pátrání zapojí i krimi reportérka Vera Bergová. Tomase však trápí nedořešená minulost v neonacistickém hnutí, Veru zase spojení s motorkářským gangem. Podaří se této nesourodé dvojici najít pachatele, který se možná skrývá blíž, než oba dva tuší? Síť se stahuje kolem kontroverzního, sexuálně nevázaného, ale nesmírně nadaného herce Micaela Bratta.

Nakladatel: Práh, 2024, překlad: Magdalena Jírková, pevná vazba bez přebalu, 456 stran, 449 Kč

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA