Ukázka z kniha Joa Nesbøho Noční dům

Fenomén severské krimi Jo Nesbø ve své aktuálně česky vydané knize Noční dům kombinuje horor, thriller i psychologický román, a tak se od předchozích titulů liší. A my z něj máme ukázku.

Pokud jste zatím od norského autora Joa Nesbøho nic nečetli, nevadí. Tento titul je jiný, než tituly, které doposud napsal. Propojuje temnou atmosféru a zajímavé charaktery. V tomto případě čtenář pokaždé nemusí vědět, zda může důvěřovat tomu, co postavy říkají, nebo jaká je jejich skutečná motivace.

Čtrnáctiletému Richardovi, který se po tragických událostech přistěhoval k tetě a strýci do městečka Ballantyne, se smůla lepí na paty. Když přemluví spolužáka Toma, aby z telefonní budky někomu náhodně zavolal a vystřelil si z něj, vypadá to jako nevinná lumpárna. Jenže sluchátko vzápětí Toma sežere. Richardovi nikdo nevěří a po zmizení dalšího spolužáka ho čeká pobyt v nápravném zařízení. Jak dokáže, co se doopravdy stalo? A není náhodou všechno úplně jinak?

Kniha žánrově připomíná tituly Stephena Kinga, ale svým stylem psaní a atmosférou zůstává i tato kniha věrná drsnému severu a Nesbøho stylu.

Jo Nesbø je respektovaným spisovatelem s oceněnými knihami a kritickým uznáním. Některé jeho knihy byly zfilmovány, natáčejí se podle nich televizní seriály. V současné době Nesbø spolupracuje s platformou Netflix. Bude se podílet na scénáři k novému seriálu o Harrym Hole, který vychází z knihy Pentagram.

Přečtěte si ukázku z knihy Noční dům.

Kniha vyšla u nakladatelství Kniha Zlín 20. 5. 2024 v překladu Kateřiny Krištůfkové, cena 399 Kč, vychází i jako e-book a audiokniha.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA