T. R. Ragan

Americká autorka se tak dlouho snažila uspět, až se musela vydat sama…

Theresa vyrostla v Kalifornii, coby nadšená cestovatelka projela Německo, Nizozemí, Čínu i Nepál. Předtím, než začala psát na plný úvazek, pracovala jako sekretářka pro velkou korporaci.

Foto: archiv T. R. Ragan

Na mateřské se čtvrtým dítětem začala číst romance Jude Deveraux a rozhodla se, že se taky vydá tímhle směrem. Dalších 20 let se pokoušela prorazit, navštěvovala kurzy psaní, zdokonalovala se, šestkrát se umístila vysoko v soutěži nepublikovaných rukopisů. Všechno k ničemu. Pak četla rozhovor s Lisou Gardner o tom, jak z romancí přešla na krimi, a zkusmo si také zavraždila pár svých postav. Vybila si tím frustraci a našla novou inspiraci. její první thriller jí stál pár nočních můr, jeho psaní tak raději prokládala humoristickou romancí. Nakonec se rozhodla vydávat vlastním nákladem a elektronicky. Coby T. R. Ragan vydává nervydrásající thrillery, jako Theresa romantiku.

Od roku 2011 se její romány derou na příčky bestsellerů, píše několik sérií, ať už s krimi redaktorkou nebo soukromým očkem. Nejúspěšnější je její řada se soukromou vyšetřovatelkou Lizzy Gardnerovou, která vychází i v češtině.

Theresa žije se svou rodinou a čtyřmi dětmi v kalifornském Sacramentu, když nepíše, cestuje a pořádá kurzy o vydávání vlastním nákladem.

ČESKY VYŠLO ::

  • Mrtvá váha (Dead weigh, 2012; Katto, 2023) Vyjde v lednu 2023
  • Unesená (Abducted, 2011; Katto, 2021)

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.theresaragan.com/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA