Thriller Mozaika lží od Karin Slaughter se díky Netflixu dočká televizní podoby

Internetová televize Netflix ohlásila začátkem letošního února adaptaci psychothrilleru Mozaika lží od Karin Slaughter. V první polovině dubna to pak oznámila i sama autorka na knižním veletrhu v Los Angeles.

Fanoušci temných a poměrně syrových thrillerů jistě mají jméno americké autorky Karin Slaughter zapsané v seznamu oblíbených autorů. Tahle drobná blondýnka s většinou rozčepýřenými vlasy sice často píše příběhy plné násilí a bezútěšnosti, ale zato pokaždé s věrohodnými a sympatickými hlavními hrdiny. Proslavila se především sérií s vyšetřovatelem Georgijského úřadu vyšetřování (GBI) Willem Trentem nebo řadou z fiktivního okresu Grant County v Georgii. Poslední dobou se spíše věnuje samostatným románům, ve kterých převažuje žánr psychothrilleru. V nich se řeší nevyjasněné a neurovnané vztahy, ať už mezi dvěma sestrami nebo matkou a dcerou.

Mezi tyto romány spadá i Mozaika lží z loňského roku, jehož recenzi jsme Vám nedávno přinesli. Kniha pojednává o tragické události, která přiměje dceru změnit pohled na svou vždycky tak trochu tajemnou matku. Na povrch vyplynou matčina dávná tajemství, díky nimž se musí dcera dát na útěk před neznámými agresory a zároveň pochopit, co se vlastně děje. Tomu ale porozumí jen v případě, že se jí podaří posbírat střípky matčiny temné minulosti.

Podle autorky ještě není známo obsazení adaptace, nicméně už se ví, že by se mělo jednat o osm epizod. Připomeňme si, že nedávno se Netflix podobným způsobem chopil adaptace bestselleru Ty od Caroline Kepnes, a že podobně laděná služba Amazon TV až nějaký čas nabízí zpracování příběhů Harryho Bosche od Michaela Connellyho (aktuálně je uvolněna již pátá řada seriálu Bosch).

Televizní podoba Mozaiky lží by měla být uvolněna najednou do všech 131 zemí, kde Netflix působí. Takže bychom se jí měli dočkat i u nás. Zatím není znám ani termín dokončení, nicméně Karin doufá, že seriál bude dokončen v příštím roce. Výkonnými producenty se staly režisérka Lesli Linka Glatter, scénáristka Charlotte Stoudt a producentka Bruna Papandrea. Držitelka ceny Emmy L. L. Glatter, která režírovala například epizody seriálů Ve jménu vlasti, Šílenci z Manhattanu nebo Západní křídlo, by měla režírovat první dvě epizody. Charlotte Stoudt, která pracovala mimo jiné na kultovním Domě z karet, bude seriál zaštitovat scénáristicky. Bruna Papandrea spoluprodukovala mimo jiné seriál Sedmilhářky nebo filmovou verzi Zmizelé. Všechny dámy tedy pracovaly na kvalitních a úspěšných titulech, takže je velká šance, že se Mozaika lží dočká důstojné adaptace.

V to doufá pochopitelně i sama autorka, která je zájmem filmařů potěšena. „Psala jsem román v pyžamu, na klíně jsem měla notebook a odháněla od sebe kočku… Nyní se románem zabývá už nějakých dvacet lidí. Je to šílený. Mám obrovskou radost!“ Odchýlení od knihy se příliš nebojí: „Věřím jim [filmařům] a také je mi jasné, že jsem jim přenechala právo, jak s knihou naložit. Mohou všechno přebarvit na růžovo, když se jim zamane, ale naštěstí jsou velmi ohleduplní. Jeden čas jsem si myslela, že v Hollywoodu chtějí příběh kompletně překopat, jenže pak si uvědomili, že lidi mají knihu rádi, a tak se rozhodli držet se pokud možno původní předlohy.“ Autorka, která se také otevřeně hlásí ke kampani MeToo, upozorňuje v této souvislosti na to, že její román se odehrává v době, kdy ženy jako Laura (matka) patřily do generace žen, které byly atraktivní pro své partnery, jen pokud pro ně měly nějakou cenu.

Už kdysi ohlásila Karin Slaughter na svých oficiálních stránkách adaptaci příběhů s Willem Trentem, ale dosud k tomu nedošlo a žádné bližší informace se zatím neobjevily. Podle serveru The Hollywood Reporter napsala Karin Slaughter více jak 18 novel, po celém světě se prodalo přes 35 miliónů výtisků jejích knih, které byly přeloženy do 37 jazyků. Doufejme tedy, že tentokrát vše dospěje ke zdárnému konci, protože Karinina tvorba by si už průnik alespoň na televizní obrazovky zasloužila.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Richard Spitzer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA