Detektiv Harry Bosch amerického spisovatele Michaela Connellyho se znovu vrátí na televizní obrazovky

V březnu loňského roku odvysílala americká společnost Amazon TV desetidílný seriál Bosch na motivy tří knih Michala Connelyho s hlavní postavou detektiva Harryho Bosche. Po úspěšném přijetí diváky i kritiky nyní byla obdobným způsobem natočena druhá řada, která se začne vysílat 11. března tohoto roku.

bosch-serialOpět půjde o desetidílné zpracování námětů ze tří knih, které se budou v seriálu prolínat. Stěžejní motiv pochází z knihy Falešní hráči, do něj se budou promítat elementy z románů Pád a Poslední kojot. Nejspíše se podobně jako v první řadě v příbězích objeví i další drobné prvky z jiných knih. Nová série by měla začít tím, že po nálezu mrtvoly v kufru auta zavede detektiva LAPD pátrání do Las Vegas. Také se ale mnohem více zaměří pozornost na jeho rodinu.

Michael Connelly je zároveň i jedním z tvůrců seriálu a na jeho oficiálních stránkách si můžete prohlédnout fotografie z natáčení pokračování nebo shlédnout trailer. „V první sezoně jsme poznali Harryho jako introverta, ale ve druhé sezoně ho necháme, aby se trochu víc projevil,“ říká autor. „Seriál vás provede řadou událostí, které ovlivňují dnešní společnost, včetně policejní korupce a domácího terorismu,“ avizuje Connelly.

Myšlenka zfilmovat příběhy Harryho Bosche přitom není nikterak nová. Již na konci devadesátých let prodal spisovatel práva studiu Paramount, přičemž doufal, že by se jeho detektiv mohl ocitnout na filmovém plátně. Bohužel celý projekt zůstal ležet celou další dekádu někde v knihovně. Doba se mezitím změnila a velký boom zaznamenaly televizní seriály. Když se filmová práva vrátila zpět ke Connellymu, ten už rozhodně o filmové verzi neuvažoval, protože seriál poskytuje mnohem širší prostor k vyprávění. Dodejme, že vstup na stříbrné plátno se povedl pouze druhé autorově postavě, advokátovi jménem Mickey Haller, kterého v pět let starém filmu Obhájce skvěle ztvárnil Matthew McConaughey.

Titulní postavu si znovu zahrál americký herec Titus Welliver, který je znám divákům především ze seriálu Ztraceni, kde ztělesnil záhadnou postavu „muže v černém“ (černý kouř). Do role losangeleského detektiva plně zapadl, a myslím, že většina fanoušků Connellyho knih neměla problém si říci „ano, tohle je opravdu Harry Bosch“.

V záplavě všech možných seriálů si ještě bohužel Bosch k českým divákům cestu nenašel. Nezbývá než si tedy zatím užívat knižní podobu jeho příběhů a doufat, že se v nabídce nějaké televize ještě objeví.

Bosch
USA 2014, 2015 

Režie: Jim McKay, Kevin Dowling
Scénář: Michael Connelly
Hrají: Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Scott Wilson, Amy Price-Francis, Valerie Cruz, Annie Wersching, Lance Reddick, Alan Rosenberg, Abraham Benrubi, Arlene Santana, Troy Evans, Gregory Scott Cummins, Richard Cabral, Carmyn Xoluv, Eric Ladin, Madison Lintz, Iris Almario, Chelsea Rendon, Jamie McShane

Délka: 50 minut/1 epizoda (celkem 2 série po 10 epizodách)
Mluveno anglicky

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Richard Spitzer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA